Araba kiralarken ne sorulur?

Yazarı Frieda / 2022-07-30

Araba kiralarken ne sorulur?

Araba kiralarken ne sorulur?

Araç Kiralama Esnasında Yapılması Gerekenler

 • Aracı erken bırakmam durumunda ücret iadesi alabilir miyim?
 • Rezervasyon yaptığım aracın muadili geldi neden?
 • Araç teslimi sırasında ek ödeme talep edildi neden?
 • Aracın arızalanması durumunda ne yapmalıyım?
 • Araç ile kaza yapma durumunda ne yapmalıyım?

Kredi kartım yok nasıl araç kiralayabilir miyim?

Banka kartının kredi kartı yerine geçmediğini de özellikle hatırlatmak isteriz. Özetle, gurbetçiler Türkiye’nin bir çok havalimanında kredi kartı olmadan araç kiralayabilir, ancak Türkiye’de ikamet eden Türk vatandaşları yeterli limite sahip kredi kartı olmadan araç kiralayamazlar.

Adıma kiralık araç var mı?

Kiralama şirketi yetkili kullanıcısı Emniyet Genel Müdürlüğü kurumsal web sayfası www.egm.gov.tr​ adresinde yer alan Kiralık Araç Bildirim linkini tıklayarak ya da doğrudan arackiralama.egm.gov.tr ​ adresi üzerinden bildirimlerini yapabileceklerdir.

Araç kiralarken hangi sigorta yapılır?

Kiralanan her aracın zorunlu trafik sigortası bulunması mecburi olup, zorunlu trafik sigortası karşı tarafta oluşabilecek hasarlara karşı güvence sağlıyor.

Araba kiralarken neler yapılır?

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 1. Araç Kiralama Şirketini Mutlaka Araştırın.
 2. Küçük Araç Kiralayarak Tasarruf Edin.
 3. 3. Aracı Alırken Yakıt Seviyesini Kontrol Edin.
 4. Sigortayı İhmal Etmeyin.
 5. Sözleşmeyi Ayrıntılarıyla Dikkatlice Okuyun.
 6. Kaza Durumunda Yapılması Gerekenler.

Araç kiralama teminat tutarı nedir?

Teminat Ücreti: Araç kira ücreti dışında, araç gruplarına göre belirlenmiş ve 1.000 TL ila 4.000 TL arasında değişiklik gösteren teminat tutarları kiralama başlangıcında kiracının şahsi kredi kartından tahsil edilmektedir.

Araç kiralama Şartları Nelerdir?

Lüks ve büyük araçlar için en az 28 yaşında olmanız gerekiyor. Ekonomik, orta sınıf ya da üst sınıf bir araç kiralamak isteyenler en az 2 yıllık ehliyete sahip olmaları gerekiyor. Fakat lüks veya büyük araçlar için bu süre 3 yıldır. Kiralanan herhangi bir araç birden fazla kişi tarafından kullanılabilir.

Adıma kayıtlı eski araçları nasıl sorgularım?

E-devlet sistemi içerisinde adlarına kayıtlı araç sorgulamalarını ya da adlarına kayıtlı eski araç sorgulamalarını yapabiliyorlar. Emniyet Genel müdürlüğü tarafından sunulmuş olan hizmet ile vatandaşlar araçların yasal bilgilerini elektronik ortamda birkaç dakika içerisinde ulaşabiliyorlar.

Kayıp olan aracımı nasıl bulabilirim?

İlk aşama olarak polise gitmelisiniz. Daha sonrasında çalınan aracınızın marka modeline yönelik uygun araç satış ilanlarını kontrol edin. Eğer aracınız Çenç edilip başka plaka ve ruhsat ile satılıyor ise bile, ufak detaylardan aracınızı tanıyabilirsiniz. Bu sayede de suçluları yakalayabilirsiniz.

Rent a car Kaskosuz araç kiralayabilir mi?

Elbette güvenilir bir şirketten araç kiralamak olası risklerin gerçekleşmesi durumunda problem yaşamanın önüne geçebiliyor. Kiralanan her aracın zorunlu trafik poliçesi ve rent a car kaskosu poliçesi bulunması zorunlu iken ülkemizde genel olarak çoğu rent a car’cı sadece zorunluk trafik sigorta poliçesini yapıyor.

Araç kiralamada sigorta şart mı?

Tüm ödeme yöntemlerinde kredi kartı ve ehliyetinizi mutlaka aracınızı teslim alırken yanınızda bulundurmanız gerekir. Kiraladığınız aracı kullandığınız süre boyunca oluşabilecek trafik ve park cezaları, eksik yakıt, sigortanın kapsamına alınmayan hasarlar için teminat alınması gerekiyor.

Araç kiralarken senet imzalanır mı?

Genellikle merdiven altı diye tabir edilen araç kiralama firmaları, araç kiralamak isteyen müşterilerine Rent A Car Sözleşmesi ile beraber boş senet de imzalatırlar. Araç kiralama şirketinin müşterisine boş senet imzalatmasının amacı genellikle, aracının Rent A Car kaskosunun olmamasıdır.

Araç kiralamada depozito ne demek?

Araç kiralama depozitosu, siz araçla birlikteyken güvende olmanız için kiralama şirketi tarafından istenen belirli bir miktar paradır. Araba çok kirli veya çizikli olarak iade edilirse, örneğin kiralama şirketi arabayı tamir etmek için paranın bir kısmını kullanabilir.

Teminat tutarı ne demek?

Türkçede kelime anlamı “güvence” olan “teminat” kelimesi, sigorta lugatında da bu anlamıyla yer alır. Belirli bir ücret karşılığında sigortalanan mal, şahıs ya da hizmetlerin hasar alması durumunda, sigorta kuruluşları tarafından poliçede belirlenen maddeler dikkate alınarak hasarların tazmini ele alınır.

Ofis kiralarken nelere dikkat edilmeli?

Kullanım bilgisi

İşte iş yeri kiralarken dikkat edilmesi gerekenler: İşinize Uygun Bir Muhit Seçin. Çalışma... Devamını Oku »

Selina . 2021-12-06

Arac kiralarken odeme nasil yapilir?

Kullanım bilgisi

Araç kiralarken ödeme nasıl yapılır? Araç kiralama işlemini tamamlayabilmeniz için kiralama... Devamını Oku »

Marylinda . 2021-12-04

Ev kiralarken senet olur mu?

Kullanım bilgisi

Kiracının kira bedeli tahsili, senet ile de yapılabiliyor. Taşınmazını kiraya veren ve kiracısına... Devamını Oku »

Rosabelle . 2022-07-07

Gunluk arac kiralarken nelere dikkat edilmeli?

Kullanım bilgisi

Günlük araç kiralarken nelere dikkat edilmeli? 1)İhtiyaçlarınızın Farkında Olun 2)Size... Devamını Oku »

Gilli . 2022-06-18