7 ve 11 siniflara DYK hangi dersler?

Yazarı Corry / 2022-02-22

7 ve 11 siniflara DYK hangi dersler?

7 ve 11 sınıflara DYK hangi dersler?

“16 Ekim itibarıyla 7 ve 11. Bu kurslarda Türkçe, matematik, fen bilimleri derslerine yönelik destekleme programları uygulanacak. Diğer taraftan her ay destek paketi yayımlayacağız. Buna ilave olarak 7, 8, 11 ve 12. sınıflar içinde isteyen öğrencilerimizi Türkçe, matematik, fen bilimleri derslerinden destekleyeceğiz.”

11 sınıf DYK var mı?

Milli Eğitim Bakanlığı, 8 ve 12’nci sınıf öğrencilerinden sonra 7 ve 11’inci sınıf öğrencilerini de ücretsiz verilen Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) kapsamına aldı.

11 sınıf DYK ne zaman başladı?

17 Ekim itibarıyla 7 ve 11’inci sınıflar için de DYK açılıyor. Bu kurslarda Türkçe, matematik, fen bilimleri derslerine yönelik destekleme programları uygulanacak. DYK takvimine göre, kurslar 10 Haziran 2022 tarihine kadar devam edecek.

11 sınıf DYK kaç saat?

DYK Destekleme Ve Yetiştirme Kursları Haftalık Eğitim Süresi Orta Okul 5,6 Ve 7. Sınıfı İle 9,10 Ve 11. Sınıf Öğrencileri En Fazla 3 Ders Ve Haftalık Toplamda 12 Saate Kadar Ders Alabilir. Sekizinci Sınıftaki Öğrenciler İse En Fazla 6 Ders Toplam 18 Saatte Kadar Ders Alabilir.

7 sınıf DYK kaç ders var?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) güncellenen Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’ne göre bu kurslar 8 ve 12’lerin yanı sıra 7 ve 11’nci sınıflara da verilebilecek. E-kılavuza göre de 7 ve 8’ler için toplam 7 ders, 11 ve 12’ler için toplam 12 derste kurs açılabilecek.

11 sınıf kurs başvurusu nasıl yapılır?

Başvurular, https://odsgm.meb.gov.tr/kurslar veya https://e-kurs.meb.gov.tr internet adresinden e-kurs modülü üzerinden gerçekleşecek.

7 ve 11 sınıflara DYK açılacak mı?

“Bir taraftan yüz yüze eğitim devam ederken diğer taraftan öğrencilerimizi hem yardımcı kaynak destek paketleriyle hem de DYK’ler ile destekleyeceğiz. 8 ve 12’nci sınıflardan sonra 7 ve 11’inci sınıf öğrencilerimiz de DYK’lerden ücretsiz olarak faydalanabilecek. 16 Ekim itibarıyla 7 ve 11’inci sınıflar için de DYK …

DYK kursu ne zaman başladı?

DYK E-KURSLARI NE ZAMAN? DYK kurs sınıflarının oluşturulması 26 Kasım ve 29 Kasım 2021 tarihleri aralığında yapıldı. Kurslar ise 29 Kasım’da (bugün) başladı.

DYK bir dersten en fazla kaç saat?

Halk eğitimi merkezince yürütülen DYK’larda ise; 1.dönem, 2.dönem ve yaz döneminde hafta içi ve hafta sonu en fazla 5 farklı dersten toplam 8 saate kadar kurs verilebilir. Ancak, bir günde her bir kurs sınıfına 2 saatten fazla aynı ders konulamaz.

DYK kursu nedir 7 sınıf?

Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK), Milli Eğitim Bakanlığı tarafından devlet okullarında eğitim gören öğrenciler için ek olarak verilen eğitimleri kapsar. Destekleme ve Yetiştirme Kursları, eski öğrenci kurslarının aksine, öğrenciden hiçbir ücret talep etmemektedir.

DYK hangi sınıflara açılabilir?

Yapılan yönerge değişikliğiyle 6 ve 10. sınıflar da ücretsiz verilen DYK kapsamına alındı. 6 ve 10. sınıflar için destekleme ve yetiştirme kursları, 29 Kasım’da başlayacak. Özel eğitim meslek okulu programı uygulanan özel eğitim okulu ve özel eğitim sınıfı öğrencileri de kurslardan yararlanacak.

7 sınıf DYK da hangi dersler var?

Buna göre; açılacak kurslar: Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Fen Bilimleri, Tarih, Coğrafya, İnkılap Tarihi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil, Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji ve Mantık dersleri ile sınırlı olacak.

DYK kurslari hangi siniflara acilacak?

Kullanım bilgisi

DYK kursları hangi sınıflara açılacak? Kurs açılacak sınıf düzeyleri ve dersler, gelişen... Devamını Oku »

Mariann . 2021-12-05

Hangi siniflara tablet dagitilacak?

Kullanım bilgisi

Hangi sınıflara tablet dağıtılacak? Proje kapsamında tablet bilgisayarların dağıtıldığı... Devamını Oku »

Emmalynne . 2021-10-22

Ribalar hangi siniflara uygulanir?

Kullanım bilgisi

Ribalar hangi sınıflara uygulanır? İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinde öğrenci, öğretmen... Devamını Oku »

Misty . 2022-06-05

Sosyal Bilgiler ogretmenligi hangi siniflara girer?

Kullanım bilgisi

Sosyal Bilgiler öğretmenliği hangi sınıflara girer? Sosyal Bilgiler Öğretmeni, devlet okulları... Devamını Oku »

Evey . 2022-05-02