Trabzon Boztepe nasıl bir yer?

Yazarı Zaria / 2022-07-29

Trabzon Boztepe nasıl bir yer?

Trabzon Boztepe neler var?

 • Boztepe.
 • Ortahisar Fatih Camii.
 • Ayasofya.
 • Yeni Cuma Camii.
 • Küçük Ayvasıl Kilisesi.
 • Gülbahar Hatun Camii.
 • Trabzon Müzesi.
 • Trabzon Kalesi.

Trabzon Boztepe saat kaça kadar açık?

09.00- 23.30 SAATLERİ ARASINDA AÇIK OLACAK Altınordu ilçesi ile Boztepe arasında hizmet veren ve sabah 9.30, akşam 22.00 saatleri arasında açık olan teleferik hattı, bundan sonrasında sabah 9.00, akşam 23.30 saatleri arasında açık olacak.

Boztepe nasıl bir yerdir?

Boztepe – Ordu Denizden 450 metre yükseklikte olup, ilin tüm güzelliklerini, Karadeniz’in muhteşemliğini Boztepe‘den seyretmek doyumsuzdur. İl merkezine 6 kilometre mesafede olup asfalt yolla ve dilerseniz teleferikle ulaşmak mümkündür. Yeme içme ve dinlenme tesisleri ile ormanlık piknik alanları mevcuttur.

Boztepeye nasıl çıkılır?

Ancak çok daha keyifli bir şekilde Boztepe’ye ulaşmak istiyorsanız şehir merkezinde bulunan teleferiği tercih edebilirsiniz. Teleferik ile yolculuk etmenin keyfini ve heyecanını yaşayabilir aynı zamanda yol boyunca manzaranın tadını çıkartabilirsiniz. Teleferiğe doğrudan şehir merkezinden binebiliyorsunuz.

Boztepe’de neler yapılır?

 • Boztepe.
 • Ordu Teleferik.
 • Ulugöl Tabiat Parkı
 • Yason Kilisesi.
 • Perşembe Yaylası
 • Çambaşı Kayak Merkezi.
 • Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi.
 • Yason Burnu Feneri.

Boztepe nerelerde var?

Boztepe
Türkiye’de yeri
Kırşehir İli Siyasi Haritası
Ülke Türkiye
İl Kırşehir

Boztepe teleferik kaç TL?

Ordu Boztepe Teleferik Ücreti 2020 Gidiş Dönüş Tam Bilet: 10 TL. Gidiş Dönüş Öğrenci: 8 TL. Tek Yön Tam Bilet: 6 TL. Tek Yön Öğrenci: 5 TL.

Ordu Boztepe teleferik kaç metre?

Teleferik yolcu kapasitesi ise tek yön olarak saatte 250 kişidir.İstasyonda yıllık ortalama 750.000 kişi taşınmaktadır. Teleferik motor gücü ise 341 kw’dır. 500 Metre yüksekliğe çıkan teleferik ayrıca dünyadaki iki direk arası en uzun mesafeye (900 metre) sahip teleferik olma özelliğini bulunduruyor.

Ordu Boztepe Neyi Meşhur?

Ordu‘da teleferikle eşsiz manzara eşliğinde ulaşılan seyir terası Boztepe, ziyaretçilerine şehri ve Karadeniz’i kuş bakışı izleme keyfi sunuyor. Paşaoğlu Konağı, 1896 yılında Paşaoğlu Hüseyin Efendi tarafından yaptırılmıştır.

Boztepe neresidir?

Trabzon’a gezmek için gelenlerin ilk ve son ziyaret ettikleri yer olan Boztepe, işletmeleri, manzarası ve havasıyla Trabzon’a gelenlerin aklını ve gönlünü fetih etmeyi biliyor. Yeşiller arasında kalmış olan tepe, Trabzon ilini kuş bakışı seyretmeyi dileyenler için iyi bir mekan.

Trabzon Boztepe Rakım kaç?

Boztepe Mahallesi haritası Trabzon ili içinde nerede olduğu haritada gösterilmektedir. Rakımı (deniz seviyesinden yüksekliği) 255 metredir.

Ordu Teleferik neden çalışmıyor?

tarafından işletilen ve Altınordu ile Boztepe arasındaki ulaşımı sağlayan teleferik hattı, ikinci bir karara kadar kapatıldı. Ordu‘da artış gösteren Covid-19 salgını sebebiyle tedbirlerini daha da artıran Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının korunması amacıyla teleferik hizmetine ara verdi.

Teleferiğe kaç kişi binebiliyor?

Kabinler 8 kişilik ama çok kabin olduğundan 4 – 6 kişi biniliyor. Arkadaşlarınızla ayrı binmek istediğinizde sıkıntı yaşatmıyorlar .

Trabzon Boztepe teleferik nerede?

Boztepe Teleferik, Ordu ilinin şehir merkezinde Atatürk Parkı içerisinden Hareket eden Teleferik hattı sizlere muhteşem bir Karadeniz manzarası sunmaktadır. Orduyu tepeden seyredebileceğiniz mükemmel bir yolculuktur.

Boztepe ilçesi nerede?

Kırşehir ilinin kuzeydoğusunda yer alır.Denizden 1220 m yükseklikte olan Boztepe‘nin yüzölçümü 562 km’dir 09.05.1990 tarihinde ilçe olan Boztepe‘nin 1 kasabası 13 köyü vardır. Boztepe ilçesi Kırşehir’e 15 km uzaklıktadır.

Trabzon Uzungöl nasıl bir yer?

Popüler konular

Uzungöl pahalı mı? Uzungöl Dünya Markası bir Turizm Merkezi.Ve de Turizmin en yoğun olduğu... Devamını Oku »

Olympia . 2022-06-30

Trabzon hangi bölgede yer alır?

Popüler konular

Trabzon hangi coğrafi bölgede? TÜİK verilerine göre ise Trabzon‘un 2021 nüfusu 816.684 oldu.... Devamını Oku »

Martynne . 2022-01-21

Nasil bir yer Bodrum nasil bir yer?

Kullanım bilgisi

Nasıl bir yer Bodrum nasıl bir yer? Bodrum, Ege Bölgesi’nde bulunan Muğla ilinin batı köşesinde... Devamını Oku »

Karalee . 2021-11-14

Roma Trabzon nasıl tur atlar?

Popüler konular

Trabzonspor Roma’yı nasıl eler? UEFA Avrupa Konferans Ligi Play-Off Turu ilk maçında Trabzonspor,... Devamını Oku »

Zorine . 2022-03-20