Tantra Yogası nedir?

Yazarı Britta / 2022-01-14

Tantra Yogası nedir?

Tantrik yoga nedir?

Tantrik yoga yoğun enerjileri serbest bırakmak için yapılan bir yoga türüdür. Bu yogayı yaparak vücudunuz içerisinde dolaşan enerjileri kontrollü bir şekilde serbest bırakabilirsiniz. Tantrik yoga sayesinde zihninizi ve çakralarınızı uyandırabilirsiniz.

Tantrik meditasyon nedir?

5.000 yıllık bir uzak doğu öğretisidir. Tantrada hedef; vücudun haz alma yeteneklerinin yok edilmesi yerine, en üst hazlara ulaşarak, bilincin aşılmasıdır. Tantra, meditasyon, yoga, nefes egzersizleri, içsel bağımsızlığın sağlanması gibi pek çok unsuru içinde barındırır.

Tantra öğretisi nedir?

Tantrik cinsellik, oldukça meşhur bir Hint felsefesi olan Tantra‘dan gelen, temelinde cinsel hayatı daha huzurlu ve heyecanlı kılabilmeyi amaçlayan bir öğreti. Bu felsefeye göre; evren Shiva ve Shakti adı verilen tanrıların simgelediği kadın ve erkek birleşiminden meydana geliyor.

Tantra tekniği nedir nasıl uygulanır?

Bu önerileri, “tantra tekniği” adı altında “düşüncenin, nefesin ve meninin tutulması formülü” içinde özetleyebiliriz. Bu formül içinde anlatılmak istenen şey şudur: Boşalmanın yaklaştırdığını fark eden erkek kafasından her türlü düşünceyi siler. Böylece, cinsel ve bedensel tüm duyumları algılayabilecek bir hale gelir.

Serdar Prem kimdir?

Serdar Prem bugün, tasavvuf, yoga, psikoterapi, tantra ve meditasyon tekniklerini harmanlayarak farkında yaşam ve manevi rehberlik vermektedir. Şifa ve Masaj Terapi uygulamaktadır. Aşk ve Denge Yoga Sisteminin ve Tantra Awaken Öğretisinin Kurucu Eğitmenidir.

Omid Mahdavian kimdir?

Omid Mahdavian İran kökenli Yoga Eğitmeni, Tantra Uzmanı ve Ayurvedid (Ayurveda Doktoru)’dur. 18 yıllık araştırmaları ve deneyimleri ile tarihi 5000 yıl öncesine dayanan birçok kadim tekniği bir araya getirerek, şifaya ve bilgeliğe bütünsel bir yaklaşım sunmuştur.

Tantrik Enerji Nedir?

Tantra, kadın ve erkek arasında normalde var olan cinsel enerjinin açığa çıkarılması işlemidir. Tantra öğretisinde cinsel birleşme hedef değildir. Tantra sonucunda kadın multiorgazmik bir yapıya ulaşabiliyorken, erkek de 1-1,5 saat boşalmadan sevişmeyi öğreniyor.

Tantrik Felsefe Nedir?

Tantra felsefesi Tanrı’ya kavuşmayı hedefler Evren ve evrenin içindeki herşeye nüfus etmiş olan gizli enerji insanlar tarafından taklit edilir. Tantra ayinler ve semboller yoluyla ‘gizli enerji’yi keşfetmeye çalışır. Aslında amacı Tasavvuf felsefesinde olduğu gibi tanrı ile bütünleşmedir.

Tantra egzersizleri nasıl yapılır?

Duraksamadan sağ burnunuzdan nefes alıp, nefesinizi tuttuktan sonra sol burun deliğinizden verin. Bunu en az 10 kez tekrarlayın. Egzersiz sırasında vücudunuzun evrensel bir enerjiyle dolduğunu hissedecek ve altıncı setten sonra etkisini göreceksiniz.

Doğal geciktirici olarak ne kullanılır?

  1. Sarımsak. Sarımsak erken boşalma ve erkek cinsel sorunları için şifalı bir bitkidir. …
  2. Yeşil soğan.
  3. Zencefil. Zencefil vücut ısısını artırır ve kan dolaşımını rahatlatır. …
  4. Karanfil. Karanfil hem strese hem de erken boşalma sorununa faydası olan bir bitkidir. …
  5. Çörek otu. …
  6. Havuç …
  7. Bamya. …
  8. Çakşır Otu.

Tantra nedir Serdar Prem?

Tantra, cinsel enerjiyi ve yaşam potansiyelini, yaratıcı güce dönüştürme sanatıdır. Bu eğitim, günümüzde yaygın olarak algılandığı gibi spontane cinselliğe ya da şehvete hizmet eden bir öğretiyi değil, 5000 yıllık yaşam farkındalığı ve kalbin uyanışı odaklı bir bilgeliği kapsamaktadır.

Omid Mahdavian nereli?

Omid Mahdavian İran kökenli Yoga Eğitmeni, Tantra Uzmanı ve Ayurvedid (Ayurveda Doktoru)’dur. 18 yıllık araştırmaları ve deneyimleri ile tarihi 5000 yıl öncesine dayanan birçok kadim tekniği bir araya getirerek, şifaya ve bilgeliğe bütünsel bir yaklaşım sunmuştur.

Kutsal cinsellik nedir?

Genel olarak konuşursak, kutsal tantrik cinsellik sadece geleneksel sevişme gibi zevk ve orgazm üzerine odaklanmıyor. Teknikler ve uygulamalar arasında sıcak renkler, yumuşak çarşaflar, tütsü ve tantrik müzik ile kutsal bir oda kurmak yer alır. …

Tantra dokunuşu nedir?

Tantrik cinsellik çoğu zaman cinsel birleşmeyle eş anlamlı gibi algılansa da, Hint felsefesi olan Tantra‘dan gelen ve temelinde cinsel hayatı daha huzurlu ve heyecanlı kılabilmeyi amaçlayan bir öğreti. Bu felsefeye göre; evren Shiva ve Shakti adı verilen tanrıların simgelediği kadın ve erkek birleşiminden oluşuyor.

Boşalırken hangi kaslar çalışır?

Boşalmada spermin dışarı hızla pompalanmasının bir nedeni de aşk kasları. İdrarı taşıyan kanalı ve cinsel bölgeyi çevreleyen kaslar ritmik bir şekilde kasıldığında spermi taşıyan meni dışarı atılıyor. Hatta ilk kasılmalar saatte 50 km hızla gerçekleşiyor.

Tantra nın anlamı nedir?

Popüler konular

Tantra meditasyon nedir? 5.000 yıllık bir uzak doğu öğretisidir. Tantrada hedef; vücudun haz alma... Devamını Oku »

Wanids . 2022-05-09

Tantra tekniği nedir nasıl uygulanır?

Popüler konular

Tantra egzersizleri nasıl yapılır? Duraksamadan sağ burnunuzdan nefes alıp, nefesinizi tuttuktan... Devamını Oku »

Adeline . 2021-10-02

Tantra dokunuşu nedir?

Popüler konular

Tantra Egitimi Nedir? 5.000 yıllık bir uzak doğu öğretisidir. Tantrada hedef; vücudun haz alma... Devamını Oku »

Netti . 2021-11-14

Tantra Titan jel nedir?

Kullanım bilgisi

Titan gel penis geliştirme kremi direk penis derisine uygulanarak çabucak emilen, penisin içerisine... Devamını Oku »

Katharine . 2022-06-01