Alexander Graham Bell Kimdir? Kısaca Hayatı Biyografisi

Alexander Graham Bell Kimdir? Kısaca Hayatı Biyografisi

Alexander Graham Bell Kimdir Kısaca Hayatı; Kendini "Telefonun İcadı" başlığı altında tanıtmış olan Alexander Graham Bell İşkoçya'nın Edinburg adlı bölgesinde doğmuş, Ontario'ya yerleşmiş daha sonraları ise Amerika ve Boston gibi yerlere yerleşerek bu yerlerde bulunmuştur.

Alexander'ın annesi çok iyi bir insandı. Telefonu icat eden Graham Bell sağırların sessizliğini ortadan kaldırmak için çalışmalar yapmış fakat başarısız olmasına rağmen bu çalışmalarıyla telefona her gün daha yeni özellikler ekleyerek çok uzaktaki insanların bile birbirlerini duymalarını sağlamıştır. Bu çalışmalarıyla birlikte kısa sürede büyük bir ün kazanmış ve bu ünü onun Oxford'a konuk öğretmen olarak çağrılmasına neden olmuştur.

Graham Bell


Alexander Graham Bell'in ilk telefon konuşmasını 10 mart günü yaptığı bilinmektedir. Bu telefon konuşmasında ilkolarak Watson Bell'in sesini duymuştur. İcadıyla birçok ödüle sahip olan Graham Bell çalışmalarında ona destek olan Hubbart ailesinin bir ferdi ile yani Mabel ile evlenmiştir fakat evlendiği kadın Mabel'in 4 yaşından beri sağır olduğu bilinmektedir. Buna rağmen Alexander Graham Bell önceleri öğrencisi olan Mabel'i derinden sevmiş ve ünlü bir isme ve yayılmaya devam eden ismine rağmen eşini ve işitme engelini asla göz ardı etmemiştir. 

Alexander Graham Bell öldükten sonra sağırlığa karşı verdiği mücadeleden dolayı büyük bir saygı görmüştür. Ölümünden sonra telefonları simgelemek amacıyla soyadını simgeleyen çan resimleri her yerde kullanılmaya başlamıştır.

Alexander Graham Bell, Alexander Graham Bell kimdir, Alexander Graham Bell hayatı, Alexander Graham Bell biyografisi, Alexander Graham Bell kimdir kısaca, Alexander Graham Bell hayatı kısaca, Alexander Graham Bell kimdir kısaca hayatı

Yorum Gönder

[blogger]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

YazılıBilgi | Copyright © 2013. Blogger tarafından desteklenmektedir.