SEO Çalışmalarında Yapılan 4 Hata

Birçok webmaster birçok SEO tekniği ile internet sitesini güçlendirmeye çalışmakta fakat bunu yaparken bazen düşünülmesi gereken şeyleri düşünmeyerek SEO hataları yapmakta. Bu yazımda sizlere SEO konusunda yapılan hataların dördünden bahsedeceğim. Umarım yararlı bir başlık olur.

Zamana Yaymadan Çalışma Yapmak

SEO zamana yayılarak yapılması gereken bir işlemdir. Birçok webmaster arkadaş kontrolsüz bir şekilde backlink almakta. SEO çalışması yaparken önemli olan bir anda birçok backlink almak değil zamana yayarak backlink almak ve bu backlinkleri kontrollü bir şekilde almaktır.
Zamana yayılmadan yapılan birçok SEO çalışmasının sonucu hüsranla sonuçlanır.

Webmaster Sitelerinden SEO Paketleri Almak

Birçok webmaster sitesinde SEO çalışması için paketler satılmaktadır. Birçok arkadaş bu paketlerin fiyatlarını uygun görmekte ve almaktadır fakat alınan bu paketler çoğu zaman zamana yayılmadan yapılan çalışmalardan ve link çöplüğü olmuş sitelerden oluşmaktadır. Bu tür paketler internet sitelerinize yarar sağlamaktan çok zarar sağlar. Uzun süreli bir katkısını göremeyeceğiniz gibi daha önce verdiğiniz emeğinde boşa gitmesine yol açar.

Sitenin Bütününü Ele Almadan Çalışma Yapmak

Birçok arkadaş SEO çalışması yaparken sadece sitesinin ana sayfasına odaklanmakta fakat durum böyle olduğunda Google'ın bunu doğal görmemesi an meselesi oluyor. SEO çalışması yaparken sadece ana sayfayı değil sitemizin diğer alt sayfalarını da güçlendirmeye çalışmalıyız. Çünkü SEO sitenin sadece ana sayfasının bağlantısından oluşmaz. Doğal olan sitenin alt sayfalarının backlink almasıdır, sürekli ana sayfasının değil.

İndexsiz Url Almamak

SEO çalışması sadece link vermek değildir. Site adresinin birçok yerde linksiz bir şekilde yer alması sitenin aldığı diğer linkleri de doğal göstermektedir. Böylece Google sitenizi doğal görmekte ve buna göre olumlu bir muameleye tabi tutmaktadır.
İnternet sitelerine sadece link alarak çalışma yapmayın. Sadece site adresinin link verilmeden yazdığı çalışmalarda yapın. Bunun adı indexsiz urldir. İndexsiz url aşırı doğal göründüğü için sitenizin kalitesini arttırır.
Etiketler: , ,

Yorum Gönder

[blogger]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

YazılıBilgi | Copyright © 2013. Blogger tarafından desteklenmektedir.