‘’Yoktan Var Olan Türkiye’’ Youtube kanalımızda özel seri olarak hazırladığımız aşağıdaki bu videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.!

Hz.Davud Hayatı Kısaca Biyografisi

Hz.Davud Hayatı

İsrail oğullarında gönderilen peygamberlerden biri de Davud (a.s)’tur. Davut peygamber, kendisine kitap verilen peygamberlerdendir. İbranice “Zebur” adı verilen kitap ile kavmini Allah’ın birliğine davet eden Davut peygamber, hem peygamber hem de sultandır. 

Süleyman (a.s)’ın babası olan peygamber, soy olarak Hz. Yakub (a.s)’ın Yehûda adlı oğlunun soyundan gelmektedir. Sesi güzel ve gür olan peygamber, adil bir hükümdar olarak İsrail oğulları arasında dinini tebliğ etmekle görevlendirilen Resullerdendir. Kur’an-ı Kerim’in 16 yerinde hakkında bilgi olan peygamberin hükümdar olması, Calût ile Talût’un ordusunun savaşmasından sonra olmuştur. Talût’un ordusunda yer alan Davut peygamber Calût’u öldürerek kral olmuştur.

Filistin, Suriye ve Arabistan yarımadasının bir kısmını fetheden Davut peygamber, Kudüs’ü başkent yapmıştır. Nusaybin, Ermenistan gibi yerlerin fethini de gerçekleştiren Davut (a.s) Nebidir. Hz. Musa’nın Tevrat ile getirdiği hükümleri kaldırmayıp, aynı hükümleri uygulayan Nebi peygamber, ilerleyen zamanlarda oğlu Süleyman peygamberin hayatında da zikredilecektir. Davut (a.s)’un en büyük özelliklerinden biri de ibadet yönüdür. Geceleri ibadetle, gündüzleri oruç tutmakla geçirdiği hayatı boyunca, bir gün oruç tutar diğer gün tutmazdı.

Hz.Davud Hayatı {featured}

Yorum Gönder

[blogger]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

YazılıBilgi | Copyright © 2013. Blogger tarafından desteklenmektedir.