‘’Yoktan Var Olan Türkiye’’ Youtube kanalımızda özel seri olarak hazırladığımız aşağıdaki bu videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.!

Hz. İsa Hayatı Kısaca Biyografisi

Hz. İsa (a.s) peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’den önce gönderilen son peygamberdir. Hıristiyanlara gönderilen İsa peygamber de diğer peygamberler gibi halkının Allah’a iman etmeleri doğrultusunda tebliğde bulunan bir peygamberdir. Babasız olarak dünyaya geldiği için Hıristiyanlar tarafından kutsallaştırılan ve kutsal ruh olarak adlandırılan peygamberdir. Meryem’in oğlu olan Hz. İsa, Süleyman peygamberin soyundandır.
Doğumu yaklaştığında Hz. Meryem bulunduğu yerden uzaklaşmış ve bir bahçeye girmiştir. Burada kurumuş bir hurma ağacını doğum sancısından dolayı tutan Meryem’e ağacın dallarını sallaması emri verilmiştir. Buradan düşen hurmalar da İsa (a.s)’nın mucizelerinden biri olmuştur. Daha sonra halk arasına dönen Meryem kötü iftiralara uğramış, bunun üzerine bebek iken dile gelen İsa (a.s) kendisinin bir peygamber olacağını söylemiştir. Oldukça sancılı geçen bir hayata sahip olan Meryem (a.s) iffetli bir kadındır. İncil adında kendisine bir kitap gönderilen İsa Peygamber, daha sonra Yahudiler tarafından öldürülmek istenmişti. Hz. İsa (a.s)’nın evine giren Yahudiler, karşılarında Yehuda’yı görmüş ve onu Hz. İsa (a.s) benzetmişler ve İsa peygamberin yerine onu çarmıha germişlerdir. Allah (c.c) İsa (a.s) kıyamet vaktine kadar göğe çekmiş, kıyamete yakın bir zamanda tekrar indireceği rivayet edilmektedir.

Yorum Gönder

  1. adamsınız beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

    YanıtlaSil

[blogger]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

YazılıBilgi | Copyright © 2013. Blogger tarafından desteklenmektedir.