‘’Yoktan Var Olan Türkiye’’ Youtube kanalımızda özel seri olarak hazırladığımız aşağıdaki bu videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.!

Hz.Lut Hayatı Kısaca Biyografisi

Hz.Lut

Hz.Lut Hayatı Kısaca Biyografisi

Hz.Lut Kimdir Kısaca Hayatı;  Hz. İbrahim’in kardeşi Hârâ’nın oğlu olan Lût peygamber, Hz. İbrahim (a.s) ile birlikte Sam’a hicret ettikten sonra azgınlaşan Lût kavminin Allah’a iman etmeleri, taptıkları putları bırakmaları ve tek olan Allah’a kulluk etmeleri için uyarıcı bir peygamber olarak gönderilmiştir.

Lût gölü civarlarında bulunan Sam kavmi (Lut kavmi)’nin en büyük özelliği, erkeklerle olan münasebetleridir. Bu hallerinden dönmeleri için uyarılarda bulunan Lût (a.s)’a karşı da her peygambere yapılan yapılmış, yalancılıkla itham edilmiş, deli olarak lanse edilmeye çalışılmış, hatta tehdit edilmiştir. Bunun üzerine Allah’tan yardım dileyen Lût Peygamberin duasına icabet eden Rabbi, peygamberinin evine melekleri erkek suretinde göndermişti. Bunların birer melek olduğunu bilmeyen Lût kavmi, onlara da kötülük yapmak için onları istemişlerdi. Ancak Lût bu isteklerini reddetmiştir. Kendilerinin melek olduklarını söyleyen misafirler, onların helak olması için gönderildiklerini ifade etmişlerdir.

Bu misafirliğin sabahında, Lût (a.s) ve kendisine iman edenlere Allah, şehirden çıkmalarını emretmiş ve kavminin başına taşlar yağdırarak kavmi helak etmiştir. Bu helak sırasında, kendisine iman etmeyen Lût (a.s)’ın karısı de helaktan nasibini almıştır.

Hz.Lut, Hz.Lut kimdir, Hz.Lut hayatı, Hz.Lut kısaca kimdir, Hz.Lut kısaca hayatı, Hz.Lut biyografisi,Hz.Lut Kimdir Kısaca Hayatı

Yorum Gönder

[blogger]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

YazılıBilgi | Copyright © 2013. Blogger tarafından desteklenmektedir.