‘’Yoktan Var Olan Türkiye’’ Youtube kanalımızda özel seri olarak hazırladığımız aşağıdaki bu videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.!

Hz.Salih Hayatı Kısaca Biyografisi

Hz.Salih Hayatı

              Hz. Hûd (a.s)’tan sonra gönderilen Peygamber Hz. Salih (a.s)’tir. Hz. Nuh (a.s)’un Sami adlı oğlundan olan, Hz. Adem (a.s)’ın 19. Kuşaktan torunu olan peygamber, Semud kavmine gönderilmiştir. Hûd (a.s)’tan sonra yeniden azgın bir topluluk haline gelen insanların uyarılması, Allah (c.c)’ın birliğine iman etmeleri için gönderilen Salih Peygamber, Peygamberler tarihinde devesi ile meşhur olan Peygamberdir.
             O tarihlerde insanlar yeniden Allah (c.c)’ı unutup putlara tapmaya başlamışlardı. Uyarılmaları için gönderilen Salih (a.s) onlara, kendinin Allah (c.c) tarafından gönderilen bir peygamber olduğunu söylediğinde, kavmi Onunla alay etmiş, son olarak “Eğer Peygamber isen bize mucizeni göster” demişlerdi.
             Salih (a.s)’e verilen deve mucizesine karşılık onlardan deveye zarar verilmemesi istenmişti. Ancak deve’nin istedikleri gibi olmasından sonra azgınlıklarına devam eden Semud kavmi, bir gece deveyi keserek anlaşmayı bozmuşlardır. Bunun üzerine Allah Salih peygambere inananlarla birlikte şehri terk etmelerini emretmiş ve Semudluları önce kıpkırmızı kesmiş, daha sonra simsiyah olmuşlar ve böylelikle helakla biten bir sona duçar olmuşlardır.

Yorum Gönder

[blogger]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

YazılıBilgi | Copyright © 2013. Blogger tarafından desteklenmektedir.