‘’Yoktan Var Olan Türkiye’’ Youtube kanalımızda özel seri olarak hazırladığımız aşağıdaki bu videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.!

II. Murat Hayatı Kısaca Biyografisi

II. Murat Hayatı Kısaca Biyografisi

II.Murat Hayatı Kısaca Biyografisi; 1402 yılında dünyaya gelen Sultan II. Murad, Fetret Devrinde yaşanan taht kavgasından galip ayrılarak tahta geçen Çelebi Mehmed’in ve Emine Hatun’un oğludur. Uzun boylu, güzel yüzlü, beyaz tenli ve yakışıklı olan II. Murad, diksiyon bakımından oldukça iyiydi ve etkili konuşmalar yapabilirdi.

Beş tane olduğu ve yedi çocuğu olan II. Murad çocukları arasından en fazla Fatih Sultan Mehmed’i sever ve ona değer verirdi. II. Murad oldukça sakin ve ağır başlı bir hükümdar olurken, gerektiği takdirde de cesur ve hızlı hamleler yaparak oldukça iyi bir hükümdar olduğunu göstermektedir. II. Murad akıllı ve güçlü bir hükümdardır ve Avrupa’daki devletlerin birçoğu II. Murad’ın elindeki gücü kullanması halinde fetihler yapabileceğini bilmektedir.

II. Murat Hayatı Kısaca Biyografisi

Osmanlı Devleti’nin Avrupa’da duyulmasını, otoritesinin güçlenmesini ve tahtta kaldığı otuz sene boyunca devletin gelişmesini sağlayan II. Murad, dini değerlerine oldukça bağlı bir hükümdardı. Dinimizce gerekli unsurlardan olan adaleti en iyi şekilde sağlayan ve dinde zorlama yapmayan padişahlar arasında yerini alan II. Murad, 1451 yılında hayatını kaybetmiştir.

Sultan II. Murad Han Kısaca Kimdir

6. Osmanlı Padişahı
Hüküm süresi    25 Haziran 1421 – Ağustos 1444

(I. Dönem)

Önce gelen        I. Mehmed
Sonra gelen       II. Mehmed
Hüküm süresi    Ağustos 1446 – 3 Şubat 1451

(II. Dönem)

Önce gelen        II. Mehmed
Sonra gelen       II. Mehmed

Eş(leri)

Dulkadiroğlu Alime Hatun
Fülane Hatun
Yeni Hatun
Hüma Hatun
Tacünnisa Hatice Halime Hatun
Meryem Hatun

Çocukları 
          
Şehzade Ahmed
Şehzade Alaaddin
II. Mehmed

Doğum

Haziran 1404
Amasya

Ölüm 
  
3 Şubat 1451 (47 yaşında)
Edirne

Defin
   
Bursa

II.Murat, II.Murat kimdir, II.Murat hayatı, II.Murat kimdir kısaca, II.Murat hayatı kısaca, 2.Murat, 2.Murat kısaca kimdir, 2.Murat kısaca hayatı

Yorum Gönder

[blogger]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

YazılıBilgi | Copyright © 2013. Blogger tarafından desteklenmektedir.