‘’Yoktan Var Olan Türkiye’’ Youtube kanalımızda özel seri olarak hazırladığımız aşağıdaki bu videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.!

Öykü Gürman - Kimdir - Hayatı - Biyografisi

İstanbul doğumlu olan Öykü Gürman'ın doğum tarihi 4 Ağustos 1982'dir. Müziğe küçük yaşlarda başlayan Öykü Gürman Liseyi Acıbadem Lisesi'nde okumuştur. Güzel sanatlar lisesine 1997 yılında başlamıştır. Bu yılda Pera Güzel Sanatlar Lisesi'ni kazanmış ve alanında iyi birinden özel olarak keman dersleri almaya başlamıştır. Aradan bir süre geçtikten sonra Öykü Gürman okulun düzenlemiş olduğu konserlerde yer almaya başlamıştır. Solist ya da keman çalarak yer alan Öykü Gürman bir süre sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı'nı kazanmış müzik hayatına üniversite yıllarındada sıkı bir şekilde devam etmiştir. Bu yıllarda keman derslerine ve şan derslerine odaklanıp devam eden Öykü Gürman birçok flamenco topluluğunda kendi performansını sergileme fırsatı bulmuş ve bu performanslarını genellikle solist olarak sergilemiştir.
öykü-gürmanÖykü Gürman'ın tanınmasını sağlayan en önemli şarkılardan biri "Evlerinin Önü Boyalı Direk" şarkısıdır. Bu şarkıyı Youtube üzerinden yayınlayarak büyük bir ilgi topladığı bilinmektedir. Milyonların dinlediği biri olduktan sonra kardeşi Berk Gürman ile 2007 yılında adı "Kısmet" olan bir albüm yayınlamıştır. Aradan bir zaman geçtikten sonra tekrar ikiz kardeşi Berk Gürman ile birlikte "İki Arada" albümünü piyasaya sürmüşlerdir. 2009 yılında müzik piyasasına sürdükleri albümden sonra Kral Tv tarafından yılın en iyi çıkış yapan grubu olarak anılmışlardır. Müzik kariyerinin yanı sıra oyunculuk kariyeride bulunan Öykü Gürman, birçok filmde ve dizidede oyunculuk yapmıştır.

Yorum Gönder

[blogger]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

YazılıBilgi | Copyright © 2013. Blogger tarafından desteklenmektedir.