‘’Yoktan Var Olan Türkiye’’ Youtube kanalımızda özel seri olarak hazırladığımız aşağıdaki bu videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.!

Adsense Alternatifleri 2016 Admatic – Reklamtrk ve Diğer Reklam Ağları

adsense alternatifleri

Arkadaşlar bu sayfayı sürekli güncel tutmaya çalışacağım.Adsense alternatifi reklam ağları ile ilgili tecrübelerimi ve araştırmalarımı aktaracağım.Sorularınız ya da eklemek istediğiniz birşey olursa lütfen yorum kısmından bana iletin.Son olarak tecrübe ettiğim Admatic reklam ağı ile ilgili bilgileri aşağıda görebilirsiniz.ReklamTRK ile ilgili son incelemelerimi yapıp 1-2 güne bu sayfadan paylaşım yapacağım.

18/11/2016 Admatic Reklam Ağı Hakkında

Şuanda iki sitem mevcut YazılıBilgi.com ve OtomobilRehberim.com. Son zamanlarda ismi sık sık duyulmaya başlayan adsense alternatifi Admatic reklam ağını şuan bu iki sitemde de kullanıyorum. 
Araştırdığım kadarıyla daha çok sayımlarla ilgili şikayet alıyorlar.Ödeme ve iletişim konusunda gayet başarılılar.Sayımlarla ilgili bende şüpheye düştüm ve konuyu kendilerine sorduğumda birkaç saat içinde dönüş yaptılar.Hiçbir problem olmadığını reklam görüntülemelerinin  sistamatik olduğunu her reklamın her kullanıcıya gözükmediğini, bazılarının beta durmun da olduğunu vs.belirttiler.Gelelim hangi reklam kodllarını kullanıyorum ve gösterim ücretleri nedir? Özelikle mobil kullanıcaların hiç sevmediği tam ekran açılan mobil interstitial reklam modelini hiç kullanmıyorum. 
  • Interstitial (Desktop) reklam modeli siteye girildiğinde her kullanıcıya birkere splash olarak   görülüyor. 1000 gösterime minimum 1,75 TL veriyor.
  • Interstitial (Mobile) reklam modelini ben kullanmıyorum.Mobilde tam ekran her kullanıcıya birkere gösteriliyor. 1000 gösterime minimum 0,50 TL veriyor.
  • Scroll ad  hem mobil hemde desktopta aşağı indikçe çıkan yukarı çıktıkça kaybolan sağ alt köşeden çıkan ve bayağı dikkat çeken reklam modelidir.1000 gösterime 0.50 TL  veriyor.
  • Image Plus reklam modelini denedim ama bende bir türlü yayınlanmadı. Araştırmalarıma göre 1000 gösterime minimum 0,60 TL veriyor.
  • Masthead reklam türü sitenize yerleştirdiğinizde anasayfada mause hareket ettirilmeden gözükmesi gereken 970x250 boyutlarında reklam modelidir.Henüz beta aşamasında olduğundan sürekli reklam yayını yapmıyor.Reklam göstermediği zamanlarda Kızılay gibi sosyal sorumluluk reklamları gösteriyor. 1000 gösterim başına şuan 3.00 TL olarak belirlenmiş.
  • InPage Beta(Desktop)  ve InPage Beta(Mobile) reklamlarını ise son zamanlarda kullanmaya başladım.Özellikle Google’dan çok hit alan yazılarımın içine kodları eklediğimde yazı okunurken birden açılıp süpriz yapıyor.Hem mobil hem desktopta görülüyor.Bu reklam türüde her kullanıcıya birkere gösteriliyor ve  1000 gösterime 1.00 TL  veriyor.
Admatic tıklamaAdmatic Google Search Console Engellenen Kaynaklar Problemi

18/11/2016 Admatic Hakkında Güncelleme - 2

         Son yazılarımın hemen indexlenmeme problemi nedeniyle araştırma yaparken Google Search Console'da aşağıdaki gibi bir durumla  karşılaştım.Çoğu yazım admatic nedeniyle indexlenmesi engelleniyor gibiydi.

       google search engellenen kaynaklar

      Buna istinaden Admatic yetkileleri ile görüşmem sonrasında gönderdikleri maili aynen kopyalıyorum.Ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim. Attığım maile 2 saatten kısa bir süre içinde döndüler.

      Hüseyin bey merhabalar ;

      Teknik ekibimiz detaylı bir açıklama yaptı konu ile alakalı , teşekkürler

      Bahsedilen konunun web sitesi ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Google Search Console üzerinde görülen engellenen kaynaklardaki url adresleri tamamen admatic.com.tr domainine aittir.


      dosyalarında görüleceği gibi robotların engellendiği admatic reklamlarıdır ve domain admatic.com.tr’ye aittir. Sitelerin index almasıyla ilgili bir uyarı değildir.
   
      Konuyla ilgili Google 11 Mart 2015 tarihinde gerekli resmi açıklamayı yapmıştır : https://webmasters.googleblog.com/2015/03/unblocking-resources-with-webmaster.html.

      Google Adsense kullanan sitelerde engellenen kaynaklar http://www.googleadservices.com/pagead/conversion.js bölümünde adresini göreceklerdir.

      Google yardım forumlarında sorulan soruya yine Google tarafından gerekli yanıt verilmiştir : https://productforums.google.com/forum/#!topic/webmasters/8aiwSS8FA_Q

      Kısaca robotlar için engellenenler admatic reklamlardır, site yada sayfalar değildir. Google search console üzerinde yer alan bilgiler, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu engellemeler başta Adsense olmak üzere dünyadaki bütün reklam firmaları tarafından yapılmaktadır.

    A...t Y....z
    Publisher relations director

    
Admatic Reklam Ağı'nda Banner Tıklama Reklamları Olacak mı?

       Admatic sadece gösterimden ödeme yapan bir reklam firması.Bazı zamanlar Google Adsense reklamlarınıda gösteriyor.Gösterdiği çoğu reklamlar kullanıcıyı rahatsız etmeyen ilgisini çeken reklamlar oluyor.Son zamanlarda Mizu,Markafoni,D&R,Tchibo,İdefix vb.gibi gayet kaliteli insanların tıklamaya teşvik edici reklamlar gösteriliyor.Konuyla ilgili kendilerinden bilgi istediğimde gündemlerinde olmadığını ve düşünülmediğini ilettiler.Sanırım tıklama reklamlarda sahte tıklama çok fazla yapıldığından sadece gösterim hizmeti sunuyorlar.


   Yorum Gönder

[blogger]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

YazılıBilgi | Copyright © 2013. Blogger tarafından desteklenmektedir.