‘’Yoktan Var Olan Türkiye’’ Youtube kanalımızda özel seri olarak hazırladığımız aşağıdaki bu videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.!

Avustralya Hakkında Kısaca Bilgiler

Avustralya

Başkent              :Canberra
Nufüs                 :20.155.000
Yüzölçümü         :7.682.300 kilometrekare
Yönetim Biçimi   :Meşruti Monarşi

            Avustralya, Hint Okyanasu ile Büyük Okyanus arsında uzanan Avustralya kıtasının tamamı ile güneydoğudaki Tasmanya adasını kapsayan büyük bir ada devletidir.
İngiliz Uluslar Topluluğu üyesi olan Avustralya II.Dünya Savaşı süresince Asya ve Pasifik gelişmelerinde önemli bir rol oynayarak Hindistan,Güneydoğu Asya ve Japonya ile olan ekonomik ve siyasal ilişkilerini geliştirmiştir.
            Önceleri Amerika Birleşik Devletleri ile daha iyi ilişkiler sürdüren ve hatta 1972'de Vietnam'a birlik göndermiş olan Avustralya hükümeti, Colombo planının yaratıcılarından biri olarak artık Asya ülkelerine daha fazla önem vermeye başlamıştır.
            Avustralya , eylül 1999'da Endonozya milislerenin katliama giriştiği Doğu Timor'da düzeni sağlamak üzere kurulan uluslararası barış gücüne katılmış, ayrıca 2003 yılında ABD önderliğinde düzenlenen Irak operasyonunda da yer almıştır.Yorum Gönder

[blogger]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

YazılıBilgi | Copyright © 2013. Blogger tarafından desteklenmektedir.