‘’Yoktan Var Olan Türkiye’’ Youtube kanalımızda özel seri olarak hazırladığımız aşağıdaki bu videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.!

Avusturya Hakkında Kısaca Bilgiler

avusturya

Başkent             :Viyana
Nufüs                :8.819.000
Yüzölçümü        :83.859 km2
Yönetim Biçimi :Çok Partili Cumhuriyet

           Avusturya, İsviçre, Liechtenstein, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Macaristan, Slovenya ve İtalya ile sınırları olan bir Orta Avrupa devletidir.Önceleri Avusturya - Macaristan imparatorluğu'nun merkezi olan Avusturya, 1918 yılında I.Dünya Savaşı'nın bitimiyle imparatorluğun dağılması üzerine Avusturya Cumhuriyeti adını almıştır.
           1938 yılında Alman orduları tarafından işgal edilen ülke ,müttefik devletlerce kurtarıldıktan sonra dört işgal bölgesine ayrılarak Amerika Birleşik Devletleri,Sovyetler Birliği, İngiltere ve Fransa'nın ortak denetimine girmiş,27 Haziran 1955 tarihinde imzalanan antlaşmayla bağımsızlığını kazanana kadar bu statüde kamıştır.
            Bu tarihten itibaren kesintisiz ve istikrarlı bir demokrasi ile yönetilen ülkede bazen koalisyon bazen de tek parti iktidarları sağlanmış ve fedaral yapı bünyesinde demokrasi sürecine sonuna kadar uyulmuştur.

Yorum Gönder

[blogger]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

YazılıBilgi | Copyright © 2013. Blogger tarafından desteklenmektedir.