‘’Yoktan Var Olan Türkiye’’ Youtube kanalımızda özel seri olarak hazırladığımız aşağıdaki bu videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.!

Halit İkbal Karakteri Kimdir?

Halit İkbal Karakteri {featured}

Halit İkbal Karakteri Kimdir?

Başrollerini Bergüzar Korel ve Halit Ergenç’in paylaştığı  Kanal D’nin yeni dizisi Vatanım Sensin’deki Halit İkbal karakteri gerçekte yaşamamış biri olsada fazlaca merak edilen bri karakter oldu.Dizide Cevdet’in (Halit Ergenç) küçük kızı olan Hilal’in gazetede takma isim kullanarak Halit ikbal karekterini sembolleştiriyor.

Buradaki karektere  1919 yılında ülkenin işgaline karşı İstanbul halkını karşı koymak için konuşmalar yapan canla başla çalışan,Mustafa kemal’in yanında Kurtuluş Savaşı’nda görev yapan ve sivil bir insan olmasına rağmen savaş kahramanı olarak rütbe alan Halide Edip Adıvar’a atıfta bulunulduğu tahmin ediliyor.Halide Edip Adıvar 1919 yılında gazeticilik yapmış ve Anadolu Haber Ajansı’nın kurulmasında rol almıştır. 

10.bölümden sonra gerçek Halide Edip Adıvar'ın diziye dahil olmasıyla birlikte Halit İkbal karakteri şuan için gizliliğini koruyor. (Güncelleme)

Halide Edip Adıvar'ın hayatı için tıklayın


picture polls

Yorum Gönder

[blogger]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

YazılıBilgi | Copyright © 2013. Blogger tarafından desteklenmektedir.