‘’Yoktan Var Olan Türkiye’’ Youtube kanalımızda özel seri olarak hazırladığımız aşağıdaki bu videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.!

Kudret Narı Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?Kısaca Anlatımı
Ülkemizde son zamanlarda adını çokça duyduğumuz Kudret Narı’nin faydaları saymakla bitimiyor.Bitkinin anavatanı Hindistan olmakla birlikte ülkemizde Bursa ve Yalova civarlarında yetiştirilen bir bitkidir.Vitamin ve lif bakımından oldukça zengin bir bitidir.Demir,kalsiyum,vitamin bakımından da zengindir.Bitkinin 100 gramında yaklaşık 84 mg C vitamini bulunmaktadır. Bitkinin yararları yanısıra zararlarıda bulunmaktadir.Herşeyin çoğu zarar ilkesine bağlı kalarak bu bitkiyide bilinçli tüketmeniz gerekmektedir.

Kudret Narı Faydaları

Mide yaralarından hemoroide, cilt yaraları ve yanıklardan tüm iltihaplara karşı mucizevi etki gösterir. Yüksek oranda E vitamini ve kaliteli protein içerdiğinden bağışıklık sistemini güçlendirir. Mide ve karaciğeri destekler. Kan şekerini kontrol altına alır. Haricen uygulandığında  egzama, sedef ve yanıklar üzerinde olumlu etki gösterir. 

Kudret Narı Zararları
  • Kudret narı bilinçli bir şekilde kullanılmaz ise karaciğere zarar verebilir
  • Kan şekerinin düşmesine neden olan bu bitki şeker hastalarında dikkatli kullanılmalıdır.
  • Kanamayı arttıracağı için adet döneminde kullanmadan önce dikkatli olmaları gerekir.
  • Gebe olan bayanların kullanmamasında fayda olacaktır.

Kullanım Şekli :

          Kudret narı, olgunları bal  ile karıştırılarak tüketilebiliyor. Olgunlaşarak kavuniçi rengi alan meyve, tabakta eziliyor, bir miktar balla karıştırılıp, sabahları aç karnına 1 çorba kaşığı yeniliyor. Üzerine hiçbir şey kullanılmıyor.

Yorum Gönder

[blogger]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

YazılıBilgi | Copyright © 2013. Blogger tarafından desteklenmektedir.