‘’Yoktan Var Olan Türkiye’’ Youtube kanalımızda özel seri olarak hazırladığımız aşağıdaki bu videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.!

Öksürüğü Anında Kesen Şeyler - Öksürük Nasıl Geçer
         


          Öksürük bazen öyle bir hal alır ki, konuşmak bir kenarda dursun nefes almaya takatınız kalmaz. Gece yastığa başınızı koyduğunuz anda kabus gibi üzerinize çöken öksürük nöbetleri ise ayrı bir derttir. İşte böylesi bir durumda öksürüğü anında kesen şeylere ihtiyaç duyarsınız. Bir sihirli değnek olsun elinizde istersiniz. Sihirli değnek bulamayız ama en az onun kadar önemli birkaç küçük ipucu verebiliriz.

1- Kara turpu alın ve sap kısmını şapka gibi kesin içini bıçak gibi bir aletle oyun. Hazırladığınız turbun içine karabiber, bal ilave edin kestiğiniz kapağı üzerine kapatın ve bu şekilde sulanana kadar bekletin. İlginç bir şekilde turbun içinde su birikecek. Bu biriken suyu öksürük nöbetleri sırasında içebilirsiniz.


2-Bir çay kaşığı taze karabiberi 2 yemek kaşığı bal ile karıştırın. Üzerine sıcak su dökün ve 15 dakika kadar demlenmesi için bekletin. Demlenen karabiber çayını süzün ve için.


3- Taze kekik yapraklarından hazırlayacağınız kekik çayının içine bir kaşık bal atın ve için. Bronşit gibi hastalıklarda oldukça etkilidir.

Yorum Gönder

[blogger]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

YazılıBilgi | Copyright © 2013. Blogger tarafından desteklenmektedir.