‘’Yoktan Var Olan Türkiye’’ Youtube kanalımızda özel seri olarak hazırladığımız aşağıdaki bu videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.!

Adsense Rehberi – Adsense Adres Değiştirme Sorunu - Adsense Hesap İsmi Değiştirme

Adsense Adres Değiştirme Sorunu-Adsense Hesap ismi Değiştirme

Bu makalemizde adsense hesabınızla ilgili aşağıdaki sorunlarla ilgili soru cevap tarzında çözümleri bulabilirsiniz. Farklı bir probleminiz varsa yorum kısmından iletirseniz en kısa zamanda geri dönüş sağlanacaktır.

Adsense Adres Değiştirme Sorunu !
Adsense hesap ismi değiştirilir mi?
Adsense Banka hesabı ile hesap ismi aynı olmalı mı?
Adsense banka hesabı nasıl onaylanır?

Soru1:
Yeni pin istemek için adımları takip ettiğimde "adres değişikliği" butonunu tıklıyorum ve yeni adres bilgisini girmiş olmama rağmen, "Yeni Pin gönder" yazısı hala "eski adrese göndirelecektir" şeklinde çıkıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Cevap:
Eğer ödemeler kısmında adresinizi değiştirip kaydet dediyseniz ve yeni adresiniz ödemeler kısmında görünüyorsa YENİ PİN İSTE butonuna bastığınızda eski adresiniz geliyorsa bile ‘’evet yeni pin gönder’’ butonuna basabilirsiniz.Butona bastığınızda Adsense sayfası sizi anasayfaya atacaktır. Tekrar adres doğrula kısmına girdiğinizde yeni adresiniz görünecektir.

Soru:2
Adsense hesap ismi ve adres değişikliği yapabilirmiyim?

Cevap:
Bazı ülkelerde hesap ismi değiştirmeye izin verilmesede şuan için Türkiye’de hesap ismi değişikliğine izin veriliyor. Adsense hesap alış satış işlemlerinden dolayı bu durum ilerleyen günlerde değişebilir. İlgili hesabın ayarlarından hesap adı ve soyadı değişikliği yapıldıktan sonra kaydet demelisiniz.
Not:Eğer adınıza,telefon numaranıza yada adresinize kayıtlı başka bir adsense hesabınız varsa belli bir zaman sonra hesabınız kapatılabilir.

Soru:3
Adsense hesap ismi ile banka hesap sahibinin ismi aynı mı olmalı?

Cevap:
Evet yanlış hatırlamıyorsam 2006 yılı ve öncesine ait hesaplara bu durum aranmazken sonrasında hesap ve banka hesap isimlerinin aynı olması gerekmektedir.

Soru:4
Adsense banka hesabı nasıl onaylanır?

Cevap:

Hesabınız 20 TL’ye ulaştığında adsense mesaj kısmında uyarı belirir. Burada banka bilgilerini tanımlamanız istenir. Hesap ismi ile banka hesabı ismi aynı olan kişinin hesap bilgileri girildikten sonra kaydet işlemi yapılır. Google 2 ila 3 gün içinde 1 TL nin altında örneğin 0,17 kuruş gibi bir tutar bu hesaba gönderir. Bu tutarı hesabınızda gördükten sonra ödemeler kısmında banka hesabı doğrula adımında bu turarı girip kaydettikten sonra banka hesabınız doğrulanmış olucaktır.
adsense rehberi {featured}

Yorum Gönder

[blogger]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

YazılıBilgi | Copyright © 2013. Blogger tarafından desteklenmektedir.