‘’Yoktan Var Olan Türkiye’’ Youtube kanalımızda özel seri olarak hazırladığımız aşağıdaki bu videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.!

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer - Göz Altı Morlukları Neden Olur

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer {featured}

Göz Altı Morlukları Nedenleri ve Tedavisi

Hayatımızın her evresinde karşılaşabileceğimiz önemli sorunlar arasında yer alan göz altı morlukları, gözaltında bulunan derinin normalden koyu görünmesidir. Gözaltı morluğu nedenleri deride artış gösteren pigmentasyon ve derinin inceliği ile karşımıza çıkabilecek bir sorundur. Her yaşta görülebilen gözaltı morluğu yaygın olarak karşımıza çıkan problemler arasında da ilk sırada yer almaktadır. Gözaltı morlukları deride renk artışı, göz kası üzerindeki derinin incelmesi, gözyaşı oluğunun belirginleşmesi ve sarkmış deri gibi nedenlerden ötürü de ortaya çıkabilir. Yaygın bir problem olarak karşımıza çıkan gözaltı morlukları tedavisi için önerebilinecek pek çok yöntem yer almaktadır.

Gözaltı morluğunun gelişim nedenine göre değişiklik gösteren birbirinden farklı tedavi yöntemi günümüzde yaygın olarak uygulanmaktadır.  Gözaltı morlukları tedavisi için tercih edeceğiniz yöntemleri denemeden önce oluşum nedenini en iyi şekilde araştırmanız gerekir. Sonrasında oluşum nedenlerine göre kullanabileceğiniz tedavi yöntemleri arasında gözaltı morluğunu gideren kremler ilk sırada yer alır. Damarları büzen ve renklendirmeyi azaltıcı özelliği olan kremler gözaltınızdaki morlukların giderilmesini sağlayabilir. Bununla birlikte lazer tedavileri, derinin kollajenini arttırırken, lekeyi ve damarlanmayı azaltarak gözaltı morluğunun giderilmesinde önemli bir etki sağlar.

Gözaltı morluğu için deneyebileceğiniz seçenekler arasında etkili olabilecek bir yöntem olan kimyasal peeling renk düzenleyici ve cilt yenileyici özelliği ile de tercih edebileceğiniz alternatifler arasında yer alır. Gözaltı yağ dokusunun kaybolması ve derinin incelmesi sonucunda ortaya çıkan gözaltı morlukları tedavisi için dolgu işlemi de uygulanabilmektedir. Gözaltı torbalanması ve göz derisinin sarkması gibi problemlerle de başa çıkabilmek için cerrahi tedaviler çözüm sağlayacaktır. Bunlarla birlikte gözaltı morluklarının birden ortaya çıkışı kansızlık ve yorgunluk gibi nedenlerden de oluşabilir. Gözaltı morluklarının evde tedavisi içinde uyku düzenine, dengeli beslenmeye ve güneşten korunmaya dikkat edilmesi gerekir. 

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer, Göz Altı Morlukları Neden Olur, Göz Altı Morlukları Nedenleri ve Tedavisi vb. sorularınızın cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum Gönder

[blogger]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

YazılıBilgi | Copyright © 2013. Blogger tarafından desteklenmektedir.