‘’Yoktan Var Olan Türkiye’’ Youtube kanalımızda özel seri olarak hazırladığımız aşağıdaki bu videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.!

Siyah Nokta Temizleme Yöntemleri - Siyah Nokta Nasıl Geçer

Siyah Nokta Nasıl Geçer {featured}

Siyah Noktalardan Kurtulma Yöntemleri

Herkesin sorunu olan siyah noktalar, gözeneklerin sebum ve ölü deri hücreleri ile tıkanması sonucunda oluşmaktadır. Sebum, yağ bezelerinin cilt yapısının yumuşak olabilmesi adına üretmiş olduğu bir tür yağ olarak tanımlanabilir. Siyah noktalardan kurtulma yöntemlerini araştırırken aynı zamanda beyaz nokta ve siyah nokta araştırmasını yapmayı da ihmal etmemelisiniz. 

Beyaz nokta ve siyah nokta arasında görülen fark, gözeneklerin kapalı ya da açık olmasıyla bağlantılıdır. Gözenek açıksa eğer, deri hücresi yani sebum havayla temasa geçerek oksitlenmekte ve siyaha dönüşmektedir.Rahatsızlık veren bu noktalardan kurtulabilmek adına mutfakta bulunan basit malzemeler ile evinizde hazırlayabileceğiniz pek çok bakım ürünü bulunmaktadır. Bazı cilt bakım markaları mevcut tariflerini paylaşarak geniş bir kullanım alanı sağlamaktadır. 

Siyah noktalarınızdan kurulmak için aşağıdaki iki yazımıza göz atmadan geçmeyin!


Siyah noktalardan kurtulma yöntemleri konusunda bilgi sahibi olurken sektördeki markaların paylaşımlarını da değerlendirebilirsiniz. Ayrıca siyah noktaların kir nedeniyle oluşmadığını ilk olarak belirtmek daha doğru olacaktır. Yüzünü takıntı haline getirmiş bir şekilde devamlı fırçalamak ve temizlemeye uğraşmak, cildin kurumasına ve çok daha kötü bir hale gelmesine sebebiyet verecektir. Zira cildiniz, yok olmuş bir yağı ikame edebilmek için daha fazla yağ salgılamaktadır. Bu sayede bir kısır döngünün içerisine girmeniz de olağan bir hal alacaktır. Bu sebepten dolayı gözenekleri soyma gibi ve sunulan tariflerden bazılarını 1 haftada 2-3 defadan fazla kullanmamanız gerekir.


İlk olarak kil malzemesinin faydasını siyah noktalarla savaşmış ve kazanmış pek çok kişi görmüştür. Siyah noktalardan kurtulma yöntemlerini araştırırken de zaten karşınıza çok sayıda kil maskesi tarifi çıkacaktır. Bentonit kili, ilk başlarda ciltle alakalı olmak üzere pek çok hastalığı tedavi etme konusunda yüzyıllar boyunca tercih edilen, mineral açısından zengin ve iyileştirici bir malzemedir. Maskeyi uyguladığını zaman cildiniz tüm mineralleri emerken, kil de siyah noktaları hızlı ve etkili bir şekilde sökecektir.

Siyah Noktalardan Kurtulma Yöntemleri, siyah nokta nasıl geçer,siyah nokta temizleme,siyah nokta nasıl temizlenir,siyah nokta sıkma, siyah nokta nedir, siyah nokta bandı, siyah noktalar için evde yapılacak maske

Yorum Gönder

[blogger]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

YazılıBilgi | Copyright © 2013. Blogger tarafından desteklenmektedir.