‘’Yoktan Var Olan Türkiye’’ Youtube kanalımızda özel seri olarak hazırladığımız aşağıdaki bu videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.!

Polonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2018 - Polonya Vize Ücreti 2018

POLONYA İÇİN SCHENGEN VİZESİ

Polonya vizesi için gerekli belgeleri ve Polonya vize ücreti 2018 yılı detaylarını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz
  • T.C. Pasaportunuz Umumi (Bordo) Pasaport ise Polonya seyahatiniz için Schengen Vizesi almak zorundasınız.(Vize başvurusu için eski tip Lacivert Türk pasaportunuzu da kullanabilirsiniz ancak süresi uzatılmış olsa dahi, pasaportun 10 yıldan eski olmaması ve ikinci sayfadaki “Hamilinin İmzası” bölümü, pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması koşuluyla) Diğer tür (yeşil, gri, siyah) T.C. pasaportu sahipleri ise vize almadan 90 güne kadar vizesiz kalabilirler.
  • Avrupa Birliği Kanunları gereği Shengen vize başvurusu ilk giriş yapılacak olan ülkeden yapılmalıdır. Birden fazla ülkeyeziyarete gidiliyorsa en uzun süre kalınacak olan ülkeden vize alınmalıdır. Polonya’dan alacağınız vize ile daha sonra diğer Schengen ülkelerine de seyahat yapabilirsiniz. (Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lihtenştayn, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan)
  • Bu vize, bu ülkelerde sınırlı bir süre için ve 6 aylık dönemde en fazla 90 gün kalma hakkı verir. 90 günü aşan vizeler “Ulusal Vize” olarak nitelendirilir ve sadece Polonya’ya giriş hakkı tanır. Ulusal vize başvurusu için Vize Bölümü ile irtibata geçiniz.
Polonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2018

Polonya Vize Ücreti 2018 

Vize Ücreti         223 TL -

VFS SERVİS HİZMET BEDELİ        20 Euro

TURİZM Amaçlı Schengen Vizesi – POLONYA

1.BAŞVURU FORMU

Eksiksiz olarak, okunaklı, büyük harflerle ve tükenmez kalemle doldurulmalı, Pasaport sahibi tarafından 37.madde ve son madde mutlaka imzalanmalıdır. FORMDAKİ HER İKİ İMZA DA PASAPORT SAHİBİNE AİT OLMALIDIR. DEĞİLSE BAŞVURU İŞLEME ALINMAZ VE VİZE RED SEBEBİDİR! 17. Maddeye Ev adresi ve cep telefonu doğru yazılmalı. 18 yaş altı çocukların başvurularında başvuru formu anne ve baba tarafından imzalanmalıdır. Formda kesinlikle tipex kullanılmamalıdır.

2.İKİ ADET BİYOMETRİK FOTOĞRAF

Son 6 ay içerisinde çektirilmiş, objektife direkt bakan, yüz hatlarının açık seçik ayırt edilmesini sağlayacak
biçimde (kulaklar görünecek) beyaz arka planlı, dış ölçü 35–45 mm , sol üst sayfaya bakınız

3.SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI POLİÇESİ

Sigorta AB Üye Ülkelerin tamamında geçerli, öngörülen transit ve ikamet süresini kapsamalı, asgari poliçe tutarı 30.000 Euro ve seyahat tarihi ile uyumlu olmalıdır.

4.GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ REZERVASYONU

Ön görülen ulaşım aracına ilişkin diğer kanıtlayıcı belgeler

5.OTEL REZERVASYONU

Konaklama yerini ve seyahat planını gösteren belgeler

6.ŞAHSİ BANKA HESABI DÖKÜMÜ ORİJİNALİ

Güncel tarihli yani vize başvurusundan hemen önce bankadan son 3 aylık hesap hareketlerini gösterenbanka hesap dökümü alınmalı, bankadan kaşeli, yetkiliden imzalı olmalı ve bankanın imza sirküleri deeklenmelidir. İnternetten çıktı alınsa dahi banka tarafından onaylanmalıdır. Seyahatinizi finanse edecek yeterli bakiyesi olmalıdır. Schengen turistik vizede en önemli evraktır.

7.İŞVERENDEN İZİN DİLEKÇESİ ORİJİNALİ

Çalışılan kurumun antetli kağıdına şirketten kaşeli, güncel tarihli, yetkilisinin adı ve imzasıyla seyahat tarihlerinde kişinin izinli olacağına dair Polonya Konsolosluğu’na hitaben İngilizce yazı

8.FAALİYET BELGESİ FOTOKOPİSİ

İTO veya ISO, son 3 ay içerisinde alınmış olmalıdır

9.İLGİLİ MESLEK ODASI SİCİL KAYDI FOTOKOPİSİ

Son 3 ay içerisinde alınmış olmalıdır

10.VERGİ LEVHASI FOTOKOPİSİ

2015 yılı işlenmiş -Elektronik barkotlu levhalar kabul edilir

11.ŞİRKETİN İMZA SİRKÜLERİ FOTOKOPİSİ

12.TİCARET SİCİL GAZETESİ FOTOKOPİSİ

13.SGK İŞE GİRİŞ BİLDİRGESİ FOTOKOİSİ

14.SGK HİZMET DÖKÜMÜ

(Barkodlu olmalıdır)
SSK Müdürlüğünden barkodlu 4A Hizmet dökümü alınmalıdır.

15.MAAŞ BORDROSU ORİJİNALİ

Son 3 aylık, imzalı kaşeli

16.DİĞER EK EVRAKLAR

Emeklilerden: emeklilik belgesi- emekli banka cüzdanı, 18 yaş altı çocuklar: anne babadan muvafakatname-çocuğun velayetiyle ilgili mahkeme kararı, Öğrenciler: öğrenci belgesi, Çalışmayan kişiler: geçimi sağlayan kişi ile ilgili evraklar, Eş için: uluslararası evlilik belgesi

17.NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ

Vatandaşlık numarası yazmalıdır. Yabancılar için geçerli Oturum Tezkeresi ile meslek sahipleri için Meslek Kartı kopyası eklenmelidir

18. PASAPORT ORİJİNALİ

(imzalanmış) ve FOTOKOPİLERİ
Son 10 yılda alınmış, öngörülen seyahat bitim tarihini müteakiben asgari 3 aylık geçerliliği bulunan, en az 2 boş vize sayfası olan pasaport. Ayrıca var ise eski pasaportlarınızın aslı ile birlikte pasaportunuzun 1, 2, 3, temdit -Geçerlilik süresini gösteren tüm sayfalar- son sayfa (60); içerilerinde bulunan tüm Schengen, Amerika, İngiltere vizelerinin fotokopileri gereklidir.

19.EMNİYETTEN PASAPORT PROTOKOL YAZISISadece daha önce Schengen, ABD ya da İngiltere vizesi olmayan kişilerden istenmektedir. Daha önce belirtilen herhangi bir ülkeden alınmış vizesi olan kişilerin Protokol yazısı alması gerekmiyor.

Polonya vizesi,Polonya vizesi ücreti,Polonya vizesi almak için gerekli belgeler,Polonya vizesi almak için gerekli evraklar,Polonya vizesi ücreti 2017,Polonya vizesi ücreti 2018, Polonya vizesi almak için gerekli evraklar 2017,Polonya vizesi nasıl alınır

Yorum Gönder

[blogger]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

YazılıBilgi | Copyright © 2013. Blogger tarafından desteklenmektedir.