‘’Yoktan Var Olan Türkiye’’ Youtube kanalımızda özel seri olarak hazırladığımız aşağıdaki bu videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.!

SGK E-Borcu Yoktur Belgesi Nasıl, Nereden Alınır?

SGK E-Borcu Yoktur Belgesi Nasıl, Nereden Alınır?

Eskiden SGK’dan bir belge alabilmek için saatlerce kuyruğa girmek zorunda kalır ve sadece bir belge için saatlerimizi hatta günlerimizi harcardık. Şimdi bu tür işler bir tıklamaya bakıyor. SGK e-borcu yoktur belgesi nasıl alınır? Detaylar haberimizde…
Teknolojinin gelişmesiyle SGK da bundan nasibini aldı ve bir şey sorgulama veya belge çıktısı alma konusunda oldukça pratik yollar sundu. SGK borç sorgulama ve borcu yoktur belgesi almak artık oldukça kolay.

SGK BORCU YOKTUR KAĞIDI NASIL VE NEREDEN ALINIR?

SGK borcu yoktur belgesi almak isteyen kişi SGK resmi sitesi olan www.sgk.gov.tr yada e-devlet kapısı sitesine giriş yaparak bu belgeye çok kolay sahip olabilirler.
SGK sitesinde böyle bir belge alabilmek için SGK kurumlarından aktivasyon yaptırmanız gerekmektedir.

SGK E-Borcu Yoktur Belgesi Nasıl, Nereden Alınır?

E-Devlet kapısı ise böyle bir aktivasyon istememekle birlikte PTT’den E-devlet şifresi almanızı istemektedir. Bu şekilde siteye giriş yapabilir ve size ait bir çok bilgiye bir tıkla ulaşabilir ve çıktısını alabilirsiniz.

SGK E-Borcu Yoktur Aktivasyonu İçin Gerekli Belgeler ;
  • Taahhüt Belgesi
  • Aktivasyon Onay Formu
  • Başvuru Formu ( çalışanlara özel )
  • Başvuru Formu ( işverenlere özel ) olarak belirtilmiştir.

SGK ŞUBELERİNDEN DE ALABİLİRSİNİZ!

Sosyal Güvenlik Kurumu, artık eskisi kadar yoğun ve kalabalık değil. Bu sebeple internetle uğraşmak istemiyorsanız, SGK şubelerine giderek, istenilen yukarıdaki belgeleri de götürerek, borcu yoktur belgesi alabilirsiniz.

SGK E-Borcu Yoktur Belgesi Nasıl Alınır, sgk borcu yoktur yazısı, sgk borcu yoktur belgesi,SGK E-Borcu Yoktur Belgesi Nasıl Alınır, sgk borcu yoktur yazısı, sgk borcu yoktur belgesi nereden alınır

Yorum Gönder

[blogger]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

YazılıBilgi | Copyright © 2013. Blogger tarafından desteklenmektedir.