‘’Yoktan Var Olan Türkiye’’ Youtube kanalımızda özel seri olarak hazırladığımız aşağıdaki bu videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.!

Trafik Sigortası Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz 2017-2018

Trafik Sigortası Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz

Trafik Sigortası Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz; Bütün sigorta türlerinde olduğu gibi trafik sigortalarınında genel sabir şartları bulunmaktadır. Satın alınan trafik sigortası poliçesine ek olarak yapılan ekstrem maddeler haricinde bütün trafik poliçelerinin genel şartları aynıdır. Eğer genel şartların dışında bir durum söz konusu ise, sigorta şirketi oluşan hasar için ödeme yapmaz.  Bu genel şartlardan elbette ki ilki, trafik sigortasının amacı olan "karşı tarafı" koruma altına alma prensibi ile alakalıdır. Yani bu demek oluyor ki trafik sigortası sigortalının kendisinde ya da aracında meydana gelen hasarı ödemekle mükellef tutulamaz.
Trafik Sigortası Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz; Sigortalanan aracın sahibi, kaza anında almış olduğu maddi ya da bedeni hasarlar için sigorta şirketinden her hangi bir talepte bulunamaz. Ayrıca aynı şekilde sigortalı aracın içindeki diğer kişiler için de sigorta şirketinden her hangi bir hasar ödemesi talep edilemez. Trafik sigortasının bir başka ödeme yapmadığı husus ise, araç sahibi ve aracı kullanan kişi arasındaki iletişimde oluşan hasarlardır. Yani araç sahibi araç ile bir başka sürücü kaza yaptığı zaman da sigorta şirketinden aracına yönelik herhangi bir ödeme talebinde bulunamaz.
Trafik Sigortası Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz 2017-2018
Trafik Sigortası Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz; Sigorta şirketinin trafik kazasında oluşan karşı tarafa ait hasarları ödemesi yüklülüğü, kaza anında kaza sebebi ile hasar gören diğer araçları kapsar. Bu bağlamda kaza sonrası meydana gelen diğer araçlar (örneğin kaza yapan araca yardım ederken hasar alan araçlar vb ) için hasar tazminat ödemesi yapılmaz.
Trafik Sigortası Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz; Araçların çalınması ya da gaspı esnasında oluşan kazalardaki hasarlar da trafik sigortası kapsamında değildir. Böyle bir durumda aracın kendisindeki hasar ya da araç içindekilerde meydana gelen hasar sigorta şirketinin kapsamında değildir.
Trafik Sigortası Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz; Trafik sigortalarının ödeme yapmayacağı bir başka husus ise aracın kullanım amacı ve yeridir. Eğer araç herhangi bir araba yarışında kullanılıyor ise ve sigorta şirketi kazanın bu gibi amaçla kullanılan bir güzergahta yapıldığını tespit ederse herhangi bir ödeme yapmakla mükkellef olmaz. Kişiler trafik dahilinde değil ekstrem kullanım alanlarında kaza yaptıkları için ödeme alma haklarından yoksun sayılır. Haricen yine benzer şekilde aracın taşıdığı içerik ile ilgili yaşanan talihsizlikler, yani trafik seyri sebebi ile değil aracın içindeki materyaller sebebi ile (yanıcı madde benzeri) yaşanan kazalar dahilindeki hasarlar da trafik sigortası kapsamında olmamakla beraber, araçlarda yapılan modifiye çalışmaları ( teknik aksam değişiklikleri)  sebebi ile oluşan kazalar da tazminat talebinde bulunulamayacak hasarlar arasıda sayılmaktadır. 

Trafik Sigortası, Trafik Sigortası nedir, Trafik Sigortası hangi durumlarda ödeme yapmaz

Yorum Gönder

[blogger]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

YazılıBilgi | Copyright © 2013. Blogger tarafından desteklenmektedir.