‘’Yoktan Var Olan Türkiye’’ Youtube kanalımızda özel seri olarak hazırladığımız aşağıdaki bu videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.!

Avakado Yaprağı Nedir ? Avakado Çayı Nasıl Yapılır? Faydaları Kısaca

Avakado Yaprağı Nedir ? Nasıl Kullanılır?

Avakado yaprağı, sağlık açısından çok zengin bir bitki türüne girmektedir. Onu keşfedebilmek için, meyvesinden yemeğini yapmalı, ya da meyve şeklinde yemelisiniz. Yapraklarında yoğun miktarda vitamin, ve kalsiyum bulunduğundan faydalarını saymakla bitiremeyiz.

Sindirim sistemin çok iyi geldiğinden, bağırsak hareketlerini daha düzenli bir şekilde yaparak, olası hastalıkların önüne geçer. Özellikle mide ülseri ve kanser tedavileri için, etkili bir ilaçtır. Doğal olması ise faydasının ne kadar fazla olduğunun kanıtıdır. Avakado yaprağı genelde çay için kullanılan bir bitkidir. Çoğu hastalığa şifa olan, Avakado yaprağı nedir ,nasıl kullanılır , diye merak ediyorsanız, birazdan sizleri bu konu hakkında aydınlatacağız.

Avakado Yaprağı Nedir ? Avakado Çayı Nasıl Yapılır? Faydaları Kısaca

Avakado Yaprağının Sağlığa Faydaları

  • Avakado yaprağı, genelde çay olarak tüketilmektedir. Sağlık açısından zengin bir gıda olduğu bilinmektedir.
  • Avakado yaprağı böbrek taşını, kumunu düşürmek için kullanılmaktadır.
  • İdrar iltihabı olanlarda iyi bir idrar söktürücü özelliğine sahiptir. Avakado yaprağı haşlanarak şekersiz içildiğinde, zayıflatır. Kişinin daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlar.
  • Avakado yaprağı blenderde ezilerek kürü yüze uygulandığında, cildi güzelleştirir. Hücreleri yeniler.
  • Avakado yaprağının suyu saça sürüldüğünde, saç kırıklıklarını onararak, saçın daha parlak ve sağlıklı olmasına yardımcı olur.
  • Avakado yaprağı çayı gece uyumadan bir saat önceden içildiğinde, kişinin daha huzurlu ve mutlu uyumasını sağlar.
  • Avakado yaprağının sağlığa faydaları oldukça çoktur. Önemli olan bunu keşfedip, faydalarından yararlanabilmenizdir. Sağlık için avakado yaprağını keşfedin!

Avakado Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır?

Avakadonun meyvesini bilirsiniz. Oldukça sağlıklı ve faydalı bir gıdadır. Bu yüzden onun kökeni olan yapraklarının da ne kadar sağlıklı olduğunu bir kere daha hatırlatmak isteriz. Yaprakları kurutulduktan sonra, aktarlar da poşetlenmiş bir şekilde satılmaktadır. Kilo hesabı aldığınızda açık şekilde de satılımı mevcut bir bitkidir. Avakado yaprağı ile yapılan çayda oldukça faydalar bulunmaktadır. Özellikle böbrek hastalarında ve böbreğinde taş olan kişilerde hekim tarafından önerilir. Sağlıklı bir bitki çayı olduğu söylenmektedir. Genelde hastalıklarda kullanılır. Özellikle mide problemlerinde, bağırsaklarda, on iki parmak bağırsak ülserinde tedavi amaçlı kullanıldığı belirtilmektedir. İçerdiği glutathion sayesinde, hücreler yenilenir. Avakado yaprağı çayı nasıl yapılır ve sağlığa faydaları nelerdir diye daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, yazımızı okumaya devam ediniz.

Avakado Yaprağı Çayı Nasıl Demlenir?

Avakado yaprağı çayı nası demlenir derseniz,avakado çayı için, önceden su kaynatmanız gerekmektedir. Kaynayan suyu, bir su bardağı ayarında, bir cezveye su ekleyin. Daha sonra kaynamış suyun içine bir yemek kaşığı kadar avakado yaprağı ekleyin. Yine aynı şekilde kısık ateş ile küçük bir cezveye hazırladığınız çayı tekrardan kaynatmak için ocağa koyun. Yaklaşık olarak kısık ateşte 5 dakika kadar ısıtılmalıdır. Süre bitiminde sonra kuplu su bardağına bir çay süzgeci yardımı ile aktarın. Çayınız demini almış ve içmeye hazır pozisyona gelmiştir.


Avakado çayı yaprağı demlenerek içildikten sonra, birçok hastalığa karşı koruyuculuğunu sürdürmeye başlar. Sağlıklı bir bitki çayı olarak bilinmektedir.

Yorum Gönder

[blogger]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

YazılıBilgi | Copyright © 2013. Blogger tarafından desteklenmektedir.