‘’Yoktan Var Olan Türkiye’’ Youtube kanalımızda özel seri olarak hazırladığımız aşağıdaki bu videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.!

Karanfil Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir Kısaca

Karanfil Nedir, Özellikleri Ve Faydaları Nelerdir Kısaca

Karanfil nedir? Kısaca karanfil karanfilgiller ailesinin üyesi olan hoş kokulu çiçektir. Karanfiller bir çok renkte olabilmektedir. Karanfil katmerli, katmersiz, alacalı ve kokulu olmak üzere kendi içinde pek çok cinse ayrılmaktadır. Doğru şartlarda bakıldığı takdirde uzun yıllar dayanabilen bir çiçek türüdür. Karanfilin bilinen 80 çeşidi bulunmaktadır. Bunlarda kendi arasında çeşitlenebilmektedir. Bunların en bilinenleri Alp karanfili, Anadolu karanfili ve hüsnüyusuf türleridir. Karanfil baharatı için, Syzygium Aromaticum ağacından elde edilmektedir. 
Karanfil Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir Kısaca
Doğada her bitkinin şifa dolu olduğu şüphesizdir. Eski çağlarda şifacılar karanfili tedavi amacıyla pek çok hastalığın giderilmesinde kullanmışlardır. Karanfil, insan sağlığına oldukça faydalı bir bitkidir. Karanfilin sağlığımıza olumlu etkisi edebilmesi için karanfilin yararları hakkında bilgi sahibi olmakta fayda vardır.

Karanfil ve yararları, hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için kısaca bilgi verelim. Karanfil, baharat, yağ ve çay olarak hayatımızda yer almaktadır. Karanfil hoş kokulu bir baharat olduğundan ötürü ağız kokusunu giderme özelliği bulunmaktadır. Vitamin deposu olduğu için vücudun direncini sağlar. 
İçeriğinde Omega yağı bulunduran narin bitki türlerindendir. Karanfil mide bulantılarına karşı ideal bir bitkidir. Bulantıyı hafifleterek, hastayı rahatlatır. Midede oluşan şişkinliği azaltır. Diş ağrılarına karşı uyuşturucu etki vererek ağrıyı keser. Kuru öksürüğün giderilmesinde etki eder. Gribal enfeksiyonlara karşı koruyucudur. Boğaz ağrısını dindirir. Stres durumlarında, yatıştırıcı etkisi vardır. Cilt sağlığı için ise karanfil yağı oldukça etkilidir. Özellikle istenmeyen sivilcelerin yok olmasında çok güçlü etkisi bulunur.

Karanfil, Karanfil nedir, Karanfil nedir kısaca, Karanfil faydaları, Karanfilin faydaları, karanfilin zararları, karanfilin özellikleri, kısaca karanfil nedir

Yorum Gönder

[blogger]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

YazılıBilgi | Copyright © 2013. Blogger tarafından desteklenmektedir.