‘’Yoktan Var Olan Türkiye’’ Youtube kanalımızda özel seri olarak hazırladığımız aşağıdaki bu videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.!

Bezelyenin Faydaları Nelerdir Kısaca

Bezelyenin Kısaca Faydaları Nelerdir 

Sağlık açısından oldukça zengin liflere sahip olan bezelyenin yeşil naif bir görüntüsü vardır. Taneleri küçük ve kibardır. Lezzetine diyecek yoktur. Bezelye ilkbahar mevsiminde sevilerek tüketilir. Zamanında ve taze olarak tüketilmesinin faydası daha fazladır.

100 gram bezelye 80 kalori içerdiğinden zengin lif içeriğine sahiptir. İçerisinde yoğun miktarda A vitamini E vitamini K vitamini B vitamini bulunmaktadır. Bu nedenle en çok stresli ve sinirli kişilerin tüketmesi gerekir. İçeriğinde var olan bu değerler sayesinde kişi her zaman dinç ve sakin kalır. Bezelyenin faydaları oldukça çoktur. Bu yüzden sizlere bezelyenin  insan sağlığına olumlu etkilerini kısaca anlatalım. Bakalım bunlar neler?

Bezelyenin Faydaları Nelerdir Kısaca

Bezelyenin İnsan Sağlığına Faydaları

Sindirim sistemi ile dosttur. Bağırsak tembelliğine iyi gelir. Metabolizmayı hızlandırdığından mide rahatsızlıklarının önüne geçerek dengede durmasını sağlar. Kalın bağırsak ve ince bağırsak görevini daha rahat bir şekilde sağlamış olur.

Cilt sağlığı için oldukça ideal ola bezelye özellikle ciltte var olan çillerin kurumasına yardımcı olur. Çilsiz daha taze bir cilde kavuşmanıza olanak tanır.
Bezelyenin en güzel özeliği kilo aldırmama özelliğidir. Birçok diyetisyen ve vejetaryen et besinini almayan kişilerin sadece bezelye yiyerek bunu karşıladıkları söylemektedirler. Üstelik yağ yakıcı özelliğe sahip olduğunda kilo aldırmaz bir etkiyi ele alır.

Mide kanseri ile savaşır ayrıca bağışıklığı güçlendirir.


Folik asit akımından zengin olduğunda hamile bayanlar ve adet düzensizliği olanlar için dengeleyici bir serumdur. Bezelyenin insan sağlığına faydaları oldukça fazladır.

Yorum Gönder

[blogger]

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

YazılıBilgi | Copyright © 2013. Blogger tarafından desteklenmektedir.