Kısaca Bilgi, Kısaca , Hakkında Bilgi, Bilgi Sitesi, Nedir, Kimdir

E Devlet Üzerinden Askerlik Durum Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

28.11.2019
737
E Devlet Üzerinden Askerlik Durum Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır?
REKLAM ALANI

Özellikle İş başvurularında, üniversite kayıtlarında kurumlar ve firmalar tarafından istenen belgelerden birisi olan Askerlik Durum Belgesini Askerlik şubesine gitmeden E Devlet üzerinden kolayca sorgulamasını yaparak, Karekodlu olarak resmi geçerliliği olan bu belgeyi kolay bir şekilde çıkartabilirsiniz.

Askerlik Durum Belgesi E Devlet Üzerinden Nasıl Çıkarılır?

Öncelikli olarak www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak veya mobil e devlet uygulaması üzerinden kullanıcı bilgilerinizle giriş yapınız.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra anasayfa da yer alan Arama Bölümüne Askerlik Durum Belgesi Yazdığınız da Aşağıda Resimde görebileceğiniz bağlantıyı tıklayarak İlgili sayfayı açınır.

REKLAM ALANI

Karşınıza çıkan sorgulama başlangıç ekranından en alt bölümde yer alan “Bilgilendirme yazısını okudum. Onaylıyorum” kısmını aktif hale getirdikten sonra “SORGULA” butonuna basarak kısa süre içerisinde Askerlik Durum Belgenize ulaşabilirsiniz.

Askerlik Durum Belgesi Görüntüleme ekranında bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz de sağ üst köşede yer alan “Dosya İndir”  butonuna basarak bilgisayarınıza kaydedebilir. Yada direk uygulama üzerinden “Yazdır” butonuna basarak çıktısını alarak başvuru yaptığınız kuruma verebilirsiniz.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.