Kısaca Bilgi, Kısaca , Hakkında Bilgi, Bilgi Sitesi, Nedir, Kimdir

E Devlet Üzerinden Kredi Notu ve Borç Sorgulama

01.11.2019
257
E Devlet Üzerinden Kredi Notu ve Borç Sorgulama
REKLAM ALANI

E DEVLET’e ( Www.Turkiye.Gov.Tr ) Yeni Eklenen Ve Bankalardan Çekmiş Olduğunuz Kredi Ve Borç Bilgilerinizi Toplu Olarak Alabileceğiniz “Risk Merkezi Raporu ” Adlı Uygulamadan Bahsetmek İstiyorum. Bu Uygulama Sayesinde Bankalara Olan Kredi Borçlarınızı, Kredi Kartı Borçlarınızı Ve Kalan Bakiyelerini Kolay Ve Toplu Bir Şekilde Görebilirsiniz. Şunu Da Belirtmek İsterim Ki Www.Turkiye.Gov.Tr’de Yer Alan Bu Uygulama Kredi Notu Sorgulamasından Ziyade Borç Bilgilerinizi Toplu Olarak Görebileceğiniz Bir Uygulamadır. Bu Raporu İnceleyerek Kredi Notunuz Hakkında Değerlendirme Yaparak Bir Sonuca Varabilirsiniz.

Risk Merkezi Raporu Uygulamasını Kullanımına Geçelim;

  • Öncelikli Olarak “Www.Turkiye.Gov.Tr” Adresine Kullanıcı Bilgileriniz İle Giriş Yapıyorsunuz.
  • Giriş Yaptıktan Sonra Ana sayfa da Yer Alan Arama Bölümüne Risk Başvuru Merkezi Yazarak Arama Yapıyorsunuz.

  • İlgili Sayfaya Tıkladıktan Sonra Yeni Sağ Üst Köşede Yer Alan Yeni Başvuru Butonuna Tıklıyorsunuz. ( Burada Bir Hatırlatma Yapmak İsterim. Risk Merkezi Raporu Uygulamasını Ayda Bir Kez Kullanabilirsiniz. Yani 1 Rapor Oluşturma Şansınız Mevcut )
  • Başvurunu Yaptıktan Sonra Raporunuz Hazırlanıyor Şeklinde Bir Uyarı İle Karşılaşacaksınız. 3- 4 Dakika Bekledikten Sonra Raporu Görüntüleyebilirsiniz Diye Bilgi Mesajını Göreceksiniz.

REKLAM ALANI
  • “Rapor Hazırlandı” Mesajını Gördükten Sonra Alt Bölümde Yer Alan Raporu Görüntüle Butonuna Basıyorsunuz.
  • Raporu Görüntüle Butonuna Bastıktan Sonra Sizi Başka Bir Sayfaya Yönlendirecektir. Bu Sayfada İse Doğrulama Kodu Ve Şifre İsteyecektir Sizden Şifre Raporunuz Hazır Olduğunda E Devlet Üzerine Kayıtlı Telefon Numaranıza Otomatik Olarak Gönderilecektir. İsterseniz Yeni Şifre Talebinde De Bulunabilirsiniz.

  • Şifre Ve Doğrulama Kodunu Girdikten Sonra Raporu Görüntüle Butonuna Basıyorsunuz Ve Yeni Sayfada Pdf Formatında Bütün Bankalara Olan Borçlarınız, Kalan Bakiyeleriniz Yakın, Orta Ve Uzun Vadeli Olacak Şekilde Çıkacaktır.

  • Önemli Hatırlatma Açılan Pdf Sayfasında Da Cep Telefonunuza Gelen Şifreyi Tekrar Girmeniz Gerekiyor.

Yukarıda Edevlet Üzerinden Risk Merkezi Raporunun Nasıl Alınabileceği Konusunda Detaylı Bir Bilgi Aktarmaya Çalıştım.

Son Olarak Bilgi Vermek Gerekirse Yukarıda oluşturmuş olduğumuz rapor bütün bankalara olan borçlarımızı, kalan bakiyelerimizi görmemizi sağlayacaktır. Fakat Kredi Notu Sorgulaması Yapma İşlemi Mevcut Değil, Kısacası Sadece Genel Borç Durumunuzu Görüntüleyebilirsiniz.

eset nod32 lisans

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.