Kısaca Bilgi, Kısaca , Hakkında Bilgi, Bilgi Sitesi, Nedir, Kimdir

E Devlet Üzerinden Mobil Hat Sorgulama

20.11.2019
311
E Devlet Üzerinden Mobil Hat Sorgulama
REKLAM ALANI

Bu yazımda sizlere bütün yakınlarıma tavsiye ettiğim. Ve e devlet üzerinden yapabileceğiniz güzel bir uygulamadan bahsetmek istiyorum. Şu an için başkası adına telefon hattı açılması çok zor olmasına karşın bundan önceki yıllarda kimlik belgesi ile bile kötü niyetli insanlar tarafından tanımadıkları kişiler adına mobil hat açma işlemini yaparak yasa dışı faaliyetlerini bu hatlar üzerinden yürütmüşlerdir. Bu sebep le de bir çok suçsuz vatandaş mağdur olmuştur diyebiliriz.

Bunun için yazilibilgi.com ailesi olarak bütün vatandaşların sorgulaması gereken bir uygulama olan “Mobil Hat Sorgulama” işleminden bahsetmek istiyorum. Sizlerde E devlet üzerinden bu sorgulamayı yaparak büyün operatörlerden adınıza kayıtlı cep yada sabit telefon numaralarını görebilirsiniz.

E Devlet Üzerinden Mobil Hat Sorgulama Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak www.turkiye.gov.tr adresini ziyaret ediniz yada cep telefonunuzdan edevlet uygulamasını açınır

Kullanıcı bilgilerinizi girdikten sonra arama bölümüne “mobil hat sorgulama” yazınız.

REKLAM ALANI

Mobil hat sorgulama yazdıktan sonra açılır menüden Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu başkanlığının bir uygulaması olan bu uygulamayı açtığınız da başka hiçbir işlem yapmadan bütün operatörlerden kendi adınıza kayıtlı telefonları görebilirsiniz.

Yukarıda ki resimde de görüldüğü üzere bütün operatörlerden kayıtlı numaraları görebilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz kendi isteğiniz dışında açılmış olduğunu düşündüğünüz telefon numaraları var ise öncelikle ilgili operatöre sonrasında da mağduriyet yaşamamak adına adliye ye başvurmanızı tavsiye ederim.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.