Kısaca Bilgi, Kısaca , Hakkında Bilgi, Bilgi Sitesi, Nedir, Kimdir

Senin Adına Çok Üzüldüm…

13.01.2021
5
Senin Adına Çok Üzüldüm…
REKLAM ALANI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Telefonlarım dinleniyor” iddiasına tepki gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, iddiayı köşesine taşıyan Habertürk yazarı Kübra Par’a “Batının kurgusuna teslim olmuşsunuz. Üzüldüm sizin adınıza” diye yazdı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun telefonlarının dinlendiği söylemini köşesine taşıyan Habertürk yazarı Kübra Par’a Twitter’dan cevap verdi. Soylu, Par’a “Yazık, üzüldüm adınıza. Batının aparatlarının devletimizi itibarsızlaştırmak için, halkın endişe ve korkusundan faydalanma kurgusuna teslim olmuşsunuz…” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, T24’te Murat Sabuncu’ya verdiği mülakatta “Benim, eşimin, çocuklarımın telefonlarının dinlendiğini gayet iyi biliyorum. Takip edildiğimi de gayet iyi biliyorum” dedi. Bu sözleri Habertürk’teki köşesine taşıyan Kübra Par, yazısında yer alan “Kılıçdaroğlu’nun dinlenmediğine kimse inanmaz…” cümlelerini Twitter’da paylaştı.

‘BATININ KURGUSUNA TESLİM OLMUŞSUNUZ…’
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kübra Par’ın bu paylaşımına yanıt verdi ve “Kübra Hanım, yazık, üzüldüm adınıza. Hukukun izin vermediği kimse dinlenemez, ağır suçtur… Batının aparatlarının devletimizi itibarsızlaştırmak için, halkın endişe ve korkusundan faydalanma kurgusuna teslim olmuşsunuz…” ifadelerini paylaştı. Ardından bir tweet daha atan Soylu, “Batıya hayranlık duyup kendi devletine kem bakmak… Ben kendimi ortaya koyuyorum. Ya iftira sahipleri?! Anamuhalefet başkanının dinlenmesi de devlet sapıklığıdır, bunun iddiası da korkunç bir iftiradır!” dedi.

‘SOYLU DA DİKKAT EDİYORDUR KONUŞTUKLARINA’
Par, yazısında “Şimdi sokağa çıkıp yoldan geçen 100 kişiye ‘Sizce CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun telefonu dinleniyor mudur?’ diye sorsak, 100’ü de ‘Tabii ki dinleniyordur’ der. Kaldı ki bence İçişleri Bakanı Soylu da ne olur ne olmaz diye dikkat ediyordur telefonda konuştuklarına…” ifadelerini kullanmıştı.

REKLAM ALANI

NE OLMUŞTU?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 4 Aralık’ta T24’te Murat Sabuncu’nun sorularını yanıtlamış ve “Sonuçta, gittiğim yerler belli. Kaldığım ev belli. Gezdiğim yerler belli. Konuştuğum kişiler belli. Zaten benim, eşimin, çocuklarımın telefonlarının dinlendiğini gayet iyi biliyorum. Takip edildiğimi de gayet iyi biliyorum. Korumalarım gelinden gelen çabayı gösteriyorlar. Ciddi bir tehdit var tabii” demişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu sözler üzerine Kılıçdaroğlu’nu yalanlamış ve ifadeleri iftira olarak nitelendirmişti. Soylu, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının gündem değiştirme çabası olduğunu öne sürmüş ve “bu hayal ürünü açıklamalarını kınıyor, kendisini gerçek dışı iddiaları ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz” demişti.

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.