Voleybol antrenör olmak için ne yapmalıyım?

Yazarı Allissa / 2022-02-14

Voleybol antrenör olmak için ne yapmalıyım?

Voleybol antrenör olmak için ne yapılmalı?

Voleybol antrenörü olmak isteyenler, Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenen Voleybol Antrenörlüğü kursuna kayıt yaptırmalıdır. En az lise ve dengi okuldan mezun olmak, başvuru kriterleri arasındadır. Milli sporcularda herhangi bir eğitim şartı aranmaz.

Antrenör olmak için ne yapmalıyım?

Öncelikle antrenörün en az lise mezunu olması gerekir. Ayrıca antrenörlerin genel olarak zihinsel ve fiziksel bir engeli bulunmamalıdır. Cezai hüküm giymeyen ve herhangi bir cezası olmayan kişiler antrenör olabilirler. Bazı spor dallarında antrenör olunabilmesi için de yaş sınırı bulunmaktadır.

1 kademe voleybol antrenörlük belgesi nasıl alınır?

Başvuru Şekli: Spor Bilgi Sistemi Üzerinden Başvuru Şekli: *e-devlet Giriş/Gençlik ve Spor Bakanlığı/Spor Bilgi Sistemi/Uygulamaya Git/Spor Elemanı/Antrenör/Kurs/Kişisel bilgiler kısımlarını doldurarak başvurunuzu yapmanız gerekmektedir.

Antrenörlük başvurusu nasıl yapılır?

Kurs başvurusu yapmak için öncelikle e-devlet şifrenizin olması gerekmektedir.

  1. Başvuruyu yapmadan önce,
  2. 1-Vesikalık fotoğraf.
  3. 2-Sağlık raporu.
  4. 3-Gençlik Spor Müdürlüğünden aldığınız ceza kaydı
  5. 4-Adli sicil kaydı (E-devletten alınabilir)
  6. 5-Nüfus cüzdanı fotokopisi.
  7. 6-Diploma/Mezuniyet Belgesi ya da öğrenci belgesi.

Antrenör maaşları ne kadar?

2022 Antrenör Maaşları Antrenör maaşı ortalama aylık 6189 _TL’dir. En düşük Antrenör maaşı 4253 _TL, En yüksek ise 8125 _TL’dir.

Antrenörlük belgesi nasıl alınır 2021?

Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenlerin ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanların Temel Eğitim başvuruları 08-14 Şubat 2021 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.

Antrenör olmak için ne yapılmalı?

Futbol antrenörü olmak için ilgili federasyon tarafından düzenlenen antrenörlük eğitimlerine katılmak gerekir. Nitelikli futbol antrenörü yetiştirmeyi amaçlayan federasyonun, bu alanda dört aşamalı bir eğitim sistemi bulunmaktadır. Bunlar; TFF Grassroots C, UEFA B, UEFA A ve UEFA PRO antrenörlük eğitimleridir.

Kaç yaşında antrenör olunur?

e) En az 18 yaşını doldurmuş olmak, f) Antrenör olarak çalıştığı her yıl için Antrenörlük Lisansını vize yaptırmış, vize ücretini yatırmış olmak.

Voleybol antrenörlük kaç kademe?

Birinci Kademe (Yardımcı Antrenör), 5.2. İkinci Kademe (Antrenör), 5.3. Üçüncü Kademe (Kıdemli Antrenör), 5.4. Dördüncü Kademe (Baş Antrenör), 5.5. Beşinci Kademe (Teknik Direktör).

1 Kademe antrenörlük Kursu nedir?

Üniversitelerin beden eğitimi veya spor eğitimi veren yüksek öğrenim kurumlarından mezun olup herhangi bir spor dalında ihtisas eğitimi almayan ancak basketbol branĢında seçmeli olarak eğitim alanlara, o dalda, 1 Kademe E Kategorisi Antrenörlük belgesi verilir.

Temel antrenörlük eğitimi Başvuru nasıl yapılır?

Başvurularınızı 08-14 Şubat tarihleri arasında, “e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi” üzerinden yapabilirsiniz. Temel Eğitim Başvurusu için E-Devlet üzerinden Spor Bilgi Sistemi’ni seçerek, Spor Elemanı, Temel Eğitim Başvuru sekmesini seçerek ilerlemeniz gerekmektedir. Temel Eğitim Kurs ücreti :350 TL’dir.

Antrenörlük başvurusu ne zaman 2021?

Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenlerin ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanların, Antrenör Temel Eğitim ve Antrenör temel eğitim sınavlarından başarısız olarak bütünlemeye kalan adayların başvuruları 15-27 Eylül 2021 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB- …

Antrenörler kaç saat çalışır?

MADDE 7-(1) Antrenörler; a) Haftada teorik ve uygulama olarak 40 (Kırk) saat mesai yaparlar. b) Antrenörlerin 40 saatlik mesai saati üzerinde çalışması halinde mevzuatı çerçevesinde saat ücreti ödenir.

Antrenörler nerede çalışır?

Antrenörlük eğitimi alan kişiler amatör ve profesyonel spor kulüplerinde çalışabilirler. Aynı zamanda bu kişiler Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda da görev alabilirler. Ayrıca antrenörler özel sektörün yanı sıra devlet kurumlarında da çalışabilirler.

Antrenörlük belgesi kaç TL?

Temel eğitim başvuru ücretleri 350.00 TL olarak belirlenmiş olup işlemler Ziraat Bankasına (şube,mobil şube ve atm)Kurum Ödemeleri/Gençlik ve Spor Bakanlığı ekranları üzerinden gerçekleştirilecektir.

Antrenor olmak icin ne yapmak gerekir?

Kullanım bilgisi

Antrenör olmak için ne yapmak gerekir? Öncelikle antrenörün en az lise mezunu olması gerekir.... Devamını Oku »

Hallie . 2022-05-26

Daha iyi bir antrenor olmak icin neler yapilabilir?

Kullanım bilgisi

Daha iyi bir antrenör olmak için neler yapılabilir? İyi bir antrenör yol gösterici ve örnek... Devamını Oku »

Elizabet . 2021-10-31

Bilgisayar uzmanı olmak için ne yapmalıyım?

Popüler konular

Uzman bilgisayar mühendisi nasıl olunur? Bilgisayar mühendisi olmak isteyen kişilerin öncelikli... Devamını Oku »

Florida . 2022-05-01

Veteriner hekim olmak için ne yapmalıyım?

Popüler konular

Veteriner hekim doktor olabilir mi? veteriner zaten hayvan demek. kendilerine veteriner hekim derler... Devamını Oku »

Peri . 2021-12-22